DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler!

DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler!

Kriptokoin.com olarak bu yazımızda, analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE ve DOT kripto paraları hakkındaki tahminlerine yer vereceğiz. Tahminlerin gerçekleşmesinin kesin olmadığını ve her yatırımcının kendi araştırmasını yapmakla mükellef olduğunu belirtmek isteriz.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 1

BTC için tahminler

BTC günlük olarak daha yüksek dipler çiziyor ve altcoinler son kazanımlarını koruyor, bu da bir piyasa dibinin yerinde olabileceğini gösteriyor. ABD hisse senedi piyasaları ve Bitcoin (BTC), 24 Şubat’taki dip seviyelerinden keskin bir şekilde toparlanırken, altın son zamanlardaki yüksek seviyelerinden geri çekildi. Bu, yatırımcıların riskli varlıklar satın alabileceğini ve güvenli liman olarak algılanan varlıklara maruz kalmayı azaltabileceğini gösteriyor. Boğalar, daha düşük seviyelerden güçlü bir sıçrama üzerine inşa edebilir mi yoksa ayılar daha yüksek seviyelerde satıp fiyatı aşağı çekecek mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT. Bitcoin, 24 Şubat’ta gün dışı bir mum kalıbı oluşturdu. Ayılar fiyatı 36.250 dolar seviyesindeki anlık desteğin altına çekti ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların daha düşük seviyelerde güçlü alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti 45.821 dolarda genel dirence doğru yükselebilir. Böyle bir hareket, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Fiyat hareketli ortalamaların üzerinde ne kadar uzun süre kalırsa, dip yapma olasılığı o kadar artar. Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve tüccarların rallilerde satış yaptığını gösterir.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 2

Bitcoin (BTC)’nin takipçisi ETH için tahminler

ETH/USDT. Ether (ETH), 24 Şubat’ta simetrik üçgenin destek çizgisinin altına düştü ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alımları gösterir. ETH/USDT çifti üçgene yeniden girdi ve boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa çift üçgenin direnç çizgisine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir olası yükseliş trendinin başlangıcını gösterebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar çifti tekrar üçgenin destek çizgisinin altına çekmeye çalışacaklardır.

BNB/USDT. BNB, alıcıların devreye girdiği ve düşüşü durdurduğu 24 Şubat’ta 330dolar’dan 320 dolara kadar olan güçlü destek bölgesine düştü. Güçlü toparlanma, fiyatı 350 dolardaki kırılma seviyesinin üzerine itti. Boğalar, fiyatı, ayıların güçlü bir savunma kurmasının beklendiği hareketli ortalamalara itmeye çalışıyor. Fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar tekrar BNB/USDT çiftini 350 doların altında tutmaya ve sürdürmeye ve destek bölgesine meydan okumaya çalışacak. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (411 dolar) üzerine çıkarırsa, satış baskısının düşebileceğini düşündürür.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 3

XRP için tahminler

XRP/USDT. Ripple (XRP), 24 Şubat’ta 0,62 dolarlık desteği toparladı ancak boğalar, 50 günlük SMA’da (0,72 dolar) fiyatı genel direncin üzerine çıkaramadı. Bu, uzun bacaklı bir Doji şamdan formasyonunun oluşmasına neden oldu. Boğalar yine fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, XRP/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Boğalar, kısa vadeli trendde olası bir değişikliğe işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacaklar. Parite daha sonra 0,91 dolara ve daha sonra 1 dolara yükselmeye çalışabilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA) güçlü bir düşüş eğiliminde olmaya devam ediyor ve fiyat son birkaç gündür kritik seviyenin altında 1dolar’da işlem görüyor. 25 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0.74 dolara kadar olan düşüşü aldığını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 37’nin altındaki bağıl güç endeksi (RSI), ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya genel direnç 1 dolardan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterir. Ayılar daha sonra pariteyi 0,74 doların altına çekmeye çalışacak. Tersine, fiyat 0,90 doların üzerine çıkarsa, parite 1 dolarda kırılma seviyesine yükselebilir.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 4

SOL/USDT. Solana (SOL), 24 Şubat’taki gün içi dip seviyesinden keskin bir şekilde toparlandı ve kırılma seviyesinin üzerinde 81dolar’da kapandı. Günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğaların, satış baskısının düşebileceğini belirtmek için 50 günlük SMA’da (110 dolar) genel engeli aşması gerekecek. SOL/USDT paritesi bundan sonra 122dolar’da genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 163 dolarlık bir model hedefi olan çift dip formasyonunu tamamlayacaktır.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 23 Şubat’ta hareketli ortalamaların üzerine çıkmaya çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde güçlü satışlara işaret ediyor. Ayılar 24 Şubat’ta fiyatı 64 dolara çekti ancak boğalar bu düşüşü satın aldı. Bu, boğaların düşüşlerde satın alırken, ayıların rallilerde sattığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI orta noktanın hemen altında, bu da ayılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altında kalırsa, AVAX/USDT çifti 64 doları yeniden test edebilir.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 5

LUNA ve DOT tahminleri

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 24 Şubat’ta bir gün dışı mum kalıbı oluşturdu. Ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (56 dolar) altına çekmesine rağmen, daha düşük seviyeleri sürdüremediler. LUNA/USDT çifti dip seviyelerinden sert bir şekilde toparlandı ve 50 günlük SMA’nın (61 dolar) üzerinde kapandı. Bu, düşüşlerde agresif alımları gösterir. 20 günlük EMA yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. 70 dolarda küçük bir direnç var. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 85 ila 87 dolar arasında havai bölgeye yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 24 Şubat’ta 0,10 dolardan güçlü desteği toparladı ve kırılma seviyesinin üzerinde 0,12 dolardan kapattı. Ancak boğalar, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ederek satın alma momentumunu sürdüremedi. Ayılar tekrar fiyatı 0.12 doların altına çekmeye çalışacak ve psikolojik desteğe 0.10 dolardan meydan okuyacak. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış büyük bir olumsuzluk olacak ve DOGE/USDT çifti 0,06 dolara düşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, alıcılar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklardır.

BTC Piyasası: DOGE, BTC, SOL, AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Yeni Tahminler! 6

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 24 Şubat’ta 15.80 dolarda güçlü desteğin altına düştü, ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, daha düşük seviyelerde güçlü satın alma olduğunu gösterir. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Ayıların, 20 günlük EMA (18.15 dolar) ile düşüş trendi çizgisi arasındaki havai bölgede güçlü bir savunma kurması muhtemel. Fiyat bu bölgeden düşerse, ayılar DOT/USDT çiftini 15.80 dolardaki güçlü desteğin altına çekmek ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap