Do Kwon ve Terraform Labs’ın Milyarlarca Wonu Var!

Do Kwon ve Terraform Labs’ın Milyarlarca Wonu Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Do Kwon ve Terraform Labs’ın Milyarlarca Wonu Var!

Güney Koreli savcılar, Do Kwon ve Terraform Labs’ın (TFL) İsviçreli bir bankada milyarlarca wona sahip olduğunu belirtti.

DigitalAsset tarafından yapılan bir habere nazaran, Terra krizinin ardındaki isim olan Do Kwon‘un ve TFL’nin, İsviçreli bir bankada milyarlarca wonluk varlığı bulunuyor. Ayrıyeten SEC, kelam konusu isimlerin, İsviçreli banka Sygnum’a 10 bin BTC aktardığını belirtmişti. Aktarılan bu BTC’lerin bir kısmının nakde çevrildiği aktarıldı.

Güney Koreli Savcılar, Do Kwon’un Varlığına Değindi

Güney Koreli savcılar, Terraform Labs (TFL) ve Terra kurucusu Do Kwon‘un, İsviçre merkezli Sygnum bankasında milyarlarca won tuttuğunu belirtti.

Şubat ayında SEC, Do Kwon ve TFL’nin, Sygnum’a 10 bin BTC aktardığını açıklamıştı. Ayrıyeten SEC, aktarılan bu BTC’lerin finansman maksadıyla nakde çevrildiğini ve öteki kısmının işleyişte kullanıldığını belirtti.

Seul’deki Mali ve Menkul Değer Hataları Ortak Soruşturma Ünitesi, LFG‘ye ve Do Kwon‘a ilişkin BTC’leri takip ettiklerinin altını çizdi. Ayrıyeten savcılar, paranın bir kısmının Kim & Chang hukuk firması hesabına avukatlık fiyatları için aktarıldığını açıkladı.

Güney Koreli savcıların bu açıklamaları, ortalarında eski TFL eş lideri Shin Hyun-seong’un da bulunduğu 10 kişinin suçlandığı basın duyurusunda geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap