DNA’da Bitcoin Soğuk Depolama Sistemi

DNA’da Bitcoin Soğuk Depolama Sistemi

Paylaş
DNA’da Bitcoin Soğuk Depolama Sistemi

Kripto paralar, günlük yaşamın ve yatırımın bir parçası haline geldiği için, meraklıları giderek dijital varlıklarına erişimi gizlemek için benzersiz ve güvenli yollar arıyorlar. Girişimci Carverr, şifreleri ve anahtarları bir mikrotüp deoksiribonükleik asit (DNA) tutmak için iddialı bir çıkış yaptı. İşe yarayacak kadar çılgın bir ses.

Bazıları bu şifre ve anahtarları sabit disklerde tutar. Bazıları, kağıtta, ayrılmış bir vaziyette veya her iki yerde. Yine de bazıları karmaşık güvenlik kasası şemaları kullanıyor. Gerçekten de, kripto para birimi mali planlarda daha büyük önem kazandığından, ona temel erişim ile ne yapılacağı büyük önem kazanmakta.

Carverr, “dijital para birimleri için DNA tabanlı bir soğuk depo” dediği şeyi sunuyor. “Sistemimiz, bir grup deneyimli varlık yöneticisi ve biyoteknoloji uzmanı tarafından geliştirilen, gezegendeki soğuk hava depolamanın en güvenli yöntemidir” diyor Carverr. Depolama fikirlerinin dijital bilgiden biyolojik veriye dönüştürüldüğüne inanıyorlar. Böylece güncellemeleri veya internet bağlantısı gerekmiyor.

Soğuk depolama, kripto detaylarını internete bağlı bir “sıcak” cüzdandan uzak tutma pratiği, daha güvenli bir uygulama gibi görünüyor. Tamamen kusursuz olmayan, kendi zorlukları ile gelen, güvenlik depolama meraklıları için soğuk depolama tercih edilen bir yöntemdir.

“offline yaşadığı için” diyor şirket, “Kodunuz diğer soğuk depolama cüzdanlarından farklı olarak asla eskimeyecek bir DNA ipliği içerdiği için hackerlardan korunuyor. Dijital kodlarınızı çevrimdışı sunucularda bir dağda saklamak bile bir noktada güncellemeler gerektirecek. Carverr’in DNA sistemi, kodunuzun sizi geride bırakmasını sağlayan tek ve eksiksiz bir çözümdür. ”

 

Müşteriler, DNA saklama yolculuğuna mümkün olan en tehlikeli senaryolar ile başlar: “parolalarını, veya özel anahtarlarını” şirkete gönderirler. “Bu, İsviçre’de bulunan şifreli bir mesajlaşma servisiyle gerçekleştiriliyor. Bize, şifrenizin ne için olduğunu söylemeniz gerekmiyor. Kodunuzu bize göndermeden önce değiştirmek için çekinmeyin. Parolanızın içeriğini doğrulamıyoruz, yalnızca bize sağladığınız kodu DNA’ya dönüştürüyoruz” diyor Carverr.

Biyoloji sınıfına geri dönüldüğünde, okuyucular nükleik asit zincirini bir araya getirebilirler, bunların dördünün üsleri bir DNA ipliği yapar: adenin, sitosin, guanin, timin. Shorthand sırasıyla A, C, G, T’yi okur. Carverr, dijital kodunuzu (1s ve 0s) As, Ts, Cs ve Gs, yani DNA’dan oluşan bir baz dizisine dönüştürmek için özel bir algoritma kullanır. Kodunuz doğruluğu için çok kez kontrol edilir. Carverr daha sonra baz dizisini kullanarak bir sentetik DNA dizisi üretiyor. DNA üretimi, 1950’lere dayanan denenmiş ve doğru bir yöntem.

Gerçekten de, 1953’te iki Cambridge araştırmacısı, James Watson ve Francis Crick, DNA’nın moleküler yapısını tanımladı. DNA, son yıllarda, kötüleri yakalamak için benzersiz bir tanımlayıcı sağlamanın keskin bir yöntemi olarak ün kazandı ve son 20 yıl içinde insan genomunu haritalama arayışında ilerlemiştir. 60 yıl önce hiç kimsenin dijital para depolama mekanizması olarak hayal edemeyeceğini varsaymak muhtemelen güvenli.

“Biyomedikal ve tarımsal uygulamalarda kullanılmak üzere günde yüzbinlerce baz çift üreten birkaç imalat ortağı kullanıyoruz. Bütün bu sektörler aşırı hassasiyet gerektirir, bu yüzden kapsamlı kalite kontrolleri yapılır. “Test tüpünüz hazır olduğunda, size geri gönderilebilir veya Carverr’in sizin adınıza saklanmasını seçebilirsiniz. Şu anda, verileriniz bir dondurucuda (4 ° C) saklamak için en uygun olanıdır, ancak rafa dayanıklı bir versiyon şu anda geliştirilmektedir. ”

 

DNA soğuk depolama servisinin kullanıcıları ayrıca veri alma destek hizmeti de alabilirler. “Veri alma, isteğin yapıldığı andan itibaren yaklaşık 48-72 saat sürer. Verilerinizi kendiniz depolamaya karar verirseniz daha uzun sürebilir. Kodu DNA’nızı sıraya alarak ve şifrenizi geri almak için bilgileri kodlayarak geri alırız. Parola, güvenli iletişim kanalımız aracılığıyla size geri gönderilir, ”diyor şirket. “Elektronik cihazlardan farklı olarak DNA asla eskimeyecek. DNA okuma ve yazma her zaman alakalı olacaktır. Bu nedenle, yazılım yamaları, güncellemeleri ya da yeni donanımlara gerek yoktur. ”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap