DLive, BitTorrent ekosistemine katılıyor ve TRON’a geçiş yapıyor

DLive, BitTorrent ekosistemine katılıyor ve TRON’a geçiş yapıyor

Paylaş
DLive, BitTorrent ekosistemine katılıyor ve TRON’a geçiş yapıyor

DLive ve blockchain geliştirme ekibi, bugünden itibaren ürün ve hizmetlerini desteklemek için BitTorrent ekibi ile işbirliği yapacak. 2019’un başlarında BitTorrent tarafından sunulan canlı yayın platformu BLive, DLive platformuyla birleştirilecek ve ekipleri DLive ekibine katılacak. DLive, üzerinde bulunan tüm içeriğin merkeziyetsiz sisteme geçmesine izin vermek için dağıtılmış bir dosya paylaşım ve depolama sistemi olan BitTorrent Dosya Paylaşım Sistemi’ni (BTFS) kullanmaya başlayacak. DLive ayrıca, her topluluğu diğerine daha fazla entegre etmek için hesap sistemlerini BitTorrent’lerle birleştirecek. Bu işbirliğiyle BitTorrent’in aylık 100 milyon aktif kullanıcısı DLive’ın hizmetlerine kolayca erişebilecek ve böylelikle canlı yayın devi dünyanın en büyüklerinden biri olarak yerini sağlamlaştıracak.

DLive, son 15 ay içinde adım adım büyüdü. Yayın platformunun tutkulu bir topluluğa, niş bir ürün pazarına uyum sağlaması ve güçlü bir şekilde benimsenmesi, platformu aylık beş milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştırdı.

DLive ekibinin kilometre taşlarını ve başarılarını gösteren kısa bir zaman çizelgesi şöyle:

Eylül 2018 – DLive, Lino blockchain test ağına geçtiAralık 2018 – İlk “Happy Hour” etkinliği DLive’ı 100K günlük aktif kullanıcıya ulaştırdı.Nisan 2019 – PewDiePie DLive’de ilk özel yayınına başladı2019 Yazı – PewDiePie, yılın en büyük canlı yayın etkinlikleri haline gelen Ninja, James Charles ve Jack Black ile birlikte yayın yaptıEkim 2019 – DLive yeni IDA’yı tanıttı – Lino blockchain platform para birimi olarak “Lemon”

BitTorrent CEO’su Justin Sun; “Blockchain ve dijital medyayı birleştirdiğinizde DLive, mümkün olanı gösteren en iyi örneklerden biridir.” dedi. “DLive, canlı medya üreticileri için mükemmel bir çözümdür. Kullanıcıların yayınlarına ev sahipliği yapan ve yayıncılarının yayın frekansının avantajını kullanan merkezi sosyal medya platformları için canlı yayın içeriği çok değerlidir. TRON ve BitTorrent’ın küresel tutkulu içerik oluşturucuları ile topluluğunun eklenmesiyle DLive’in tüm dünyaya değer katmasını umuyoruz.”

DLive CEO’su Charles Wayn, ise “BitTorrent ekosisteminin bir parçası olma fırsatına sahip olmaktan çok memnunuz” dedi. “BitTorrent’ın P2P alanına öncülük etmesini izledim. DLive’ın yaratıcıları güçlendirme ve toplulukları ödüllendirme hedefi, bu yeni girişimin gücüyle hedefine bir adım daha yaklaştı.”

Ancak BitTorrent ekosistemine katılan DLive, TRON blockchain’egeçiş tamamlanana kadar Lino blockchain’i destekleyecek. Lino blockchain teknik altyapısı BitTorrent’e entegre edilecek, ancak LINO coin artık yeni ekosistemde temel değer veya kullanım birimi olmayacak. BTT’nin mevcut DLive ekosistemine entegrasyonunu kolaylaştırmak için DLive, mevcut kullanıcılara Lino blok zincirinden BitTorrent ekosistemine geçiş konusunda çeşitli avantajlar ve ödüller sunuyor. TRON blok zincirine geçiş başarıyla tamamlandığında, DLive artık Lino blok zincirini kullanmayacak.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap