Dizlerini Dövmeyin! Meme Coin Tehlikesi Büyüyor

Dizlerini Dövmeyin! Meme Coin Tehlikesi Büyüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dizlerini Dövmeyin! Meme Coin Tehlikesi Büyüyor

Kripto para dünyasında meme coin furyası herkesin lisanında. Fakat oluşan coşkunun bir de bitimi var. Sonuç de kripto paralar bir hudut çizmek pek de mümkün değil. Fiyatlarda oluşan dalgalı hareket ister istemez pek çok insanı da mağdur ediyor. Buna nazaran yatırım stratejisini ayarlarken bilgili hareket etmek son derece değerli. Meme coinler için büyüyen bir tehlike var. Detaylara bakalım.

Meme coin dalgasında tehlikeler

Kripto para dünyasında, meme coin dalgasının bir müddet piyasaya hakim olduğunu görüyoruz. Tanınan meme coin kümesinin ikinci versiyonları piyasadalar. Buna nazaran 2.0 versiyonlarının son vakitlerde ortaya çıkması kripto yatırımcıları ortasında bir çılgınlığa yol açtı. Fakat bu muvaffakiyet dalgası, 2.0 temalı meme coin seçkisinin değerli bir çöküş yaşamasıyla keskin bir dönüş yaptı. Bilhassa Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) temalı projeler %60’ın üzerinde kıymet kaybı yaşayarak en ağır darbeyi aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dizlerini Dövmeyin! Meme Coin Tehlikesi Büyüyor 1

Memecoin piyasası genişlemeye devam ediyor. Başka taraftan, yeni oyuncular kesimdeki yükselen trendlerden faydalanıyor. Daha evvel baskın olan PEPE temalı coinler, yeni 2.0 projeleri tarafından gölgede kalıyorlar. Ne yazık ki, 2.0 ismini taşıyan meme coin seçkisinin büyük çoğunluğu değerli düşüşlere şahit oldular. Bu nedenle son piyasa hareketleri yatırımcıların hamasetini kırdı. Aslında ETH, SHIB ve DOGE ile bağlantılı memecoin’lerin kıymetlerinin neredeyse %70 oranında düştüğü görüldü. Böylesine kıymetli bir gerileme, piyasa ve yatırımcı tabanı için önemli bir risk oluşturuyor. Öbür taraftan fiyatlandırma dinamikleri konusunda ağır tartışmalara yol açıyor.

2.0 Temalı memecoin’lerin etkisi

Meme coin kümesinin yükselişi ve düşüşü kripto piyasasında değerli bir trend haline gelmiş durumda. Başlangıçta 2.0 versiyonları yükselen fiyatlarıyla umut vaat ediyordu. Lakin akabinde gelen satış dalgası piyasada büyük bir düzeltmeye yol açtı. Birçok coin %60 üzere şaşırtan bir paha düşüşü yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dizlerini Dövmeyin! Meme Coin Tehlikesi Büyüyor 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu düşüşün dal genelinde tesirli olduğunu görüyoruz. Bilhassa Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) temalı memecoinler bu çöküşün en ağır yükünü çekti. Meme coin çılgınlığı devam ederken, yatırımcıların bu değişken piyasa şartlarında bilgi sahibi olmaları ve dikkatli davranmaları çok kıymetli. Her vakit söylediğim üzere Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmak farklı bir şey,  bu alanla ilgili bilgi sahibi olmak başka bir şeydir.

Eğer bilgisizce yatırım yaparsanız bu noktada kayıplarınız da büyük olacaktır. Kesinlikle projelerle ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olmaya bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap