Dini İmanı Para Deyimi Yerini Buldu!

Dini İmanı Para Deyimi Yerini Buldu!

Paylaş
Dini İmanı Para Deyimi Yerini Buldu!

Her sektörde orataya çıkan Dijital para dünyası Blockchainden bu kez ezberleri bozacak bir hareket ortaya çıktı.

Dünya tarihinde ilk kez Ethereum tabanlı Blockchain dini ortaya çıktı. Yanlış duymadınız! Augur’un kurucusu Matt Liston, Blockchain’in artık tam anlamıyla bir din olduğunu kabul ediyor. Matt Liston tüm yasal sıkıntılara rağmen Liston 0xΩ adıyla kendi dinini çıkarıyor. Liston dinine göre tüm raporlar, bağışlar ve onaylar Ethereum platformunda yürütülen kontratlarla Blockchain teknolojisi üzerinde gereçekleşecek.

Geçtiğimiz günlerde, New York’taki New Museum’da Rhizome sanat grubunun ev sahipliği yaptığı etkinlikte konuşan Matt Liston 0xΩ dinini şu sözlerle anlattı. “0xΩ projesi, inanç çevresinin hızla güncellendiği ve bu dine inanan herkesin üyelik fonksiyonlarına demokratik olarak katıldığı bir yapı oluşturan yeni bir din.

Etkinlik sırasında, Matt Liston 0xΩ projesini anlatan kutsal metin kopyaları dağıttı. Bir tür kimlik kartı işlevi gören metinler, tanımlama ve onay mekanizmasıyla kişileri kabul edebilecek. Ayrıca dini sistem, gösteriler ile kamusal ve özel Ethereum anahtarlarıyla kutsandı. Ortaya çıkan yeni sistemin bir çok tartışmayıda beraberinde getireceği düşünülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap