Dikkatler Bu 14 Altcoin’de: Binance Piyasalarında Pik Yaptılar!

Dikkatler Bu 14 Altcoin’de: Binance Piyasalarında Pik Yaptılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkatler Bu 14 Altcoin’de: Binance Piyasalarında Pik Yaptılar!

Kripto para analiz firması CryptoDiffer, 18 Şubat’ta Binance borsasında trend olan 15 kripto parayı Twitter hesabından paylaştı. Listenin ilk sırasında Binance’in yerel tokeni Binance Coin (BNB) yer alırken, onu lider kripto Bitcoin (BTC) takip ediyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise listede üçüncü sırada yer alıyor. Binance’de trend olan altcoin’lere Kriptokoin.com olarak sizler için bir göz attık.

Binance borsasında trend olan altcoin projeleri

Meme coin projesi Shiba Inu (SHIB) listenin 4. sırasında kendine yer alırken, meme kripto paraların lideri Dogecoin (DOGE) listede bulunmuyor. Metaverse oyun projesi Axie Infinity oyunu oynayarak kazanılan Smooth Love Potion (SLP) ise listenin 5. sırasına yerleşmiş durumda. “Ethereum Katili” olmak için mücadele eden Solana (SOL) ve Cardano (ADA) listenin 6 ve 7. Sıralarında yer alırken, metaverse coin projesi Decentraland (MANA) onları takip ediyor.

Oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefleyen Gala Games (GALA), 8. sırada bulunuyor. Proje, Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden sokmayı planlıyor.

Merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir Blockchain olan Avalanche (AVAX) 9. sıraya yerleşiyor. Akıllı sözleşmeler için en popüler Blocchain olarak Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlayan Ethereum’un rakiplerinden biri. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor.

Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platform olan Polygon (MATIC) ise 10. sırada. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

Listede 11. sırada yer alan Polkadot (DOT), yalnızca tokenlerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün Blockchain’ler arası aktarımını kolaylaştıran ve böylece Blockchain’lerin birbirleriyle birlikte çalışabilir olmasına izin veren, özel bir Blockchain ağını birbirine bağlayan ve güvence altına alan açık kaynaklı bir parçalanmış multi-chain protokol.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap