Dikkat: Google Bu Altcoin ile İştirak Duyurdu!

Dikkat: Google Bu Altcoin ile İştirak Duyurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Google Bu Altcoin ile İştirak Duyurdu!

Dev teknoloji şirketi Google, yeni iştiraklerle birçok teknoloji takipçisinin dikkatini çekiyor. Son olarak Google Cloud, tanınan altcoin Polygon (MATIC) ile iştirak kurduğunu duyurdu! İşte detaylar…

Google Cloud, Web3 servisi için tanınan altcoin Polygon (MATIC) ile paydaşlık duyurdu!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Google Cloud, geliştiricilerin Web3 eserlerini ve merkezi olmayan uygulamalarını (dapps) Ethereum tabanlı layer 2 blockchain’de oluşturmalarını, başlatmalarını ve büyütmelerini kolaylaştırmak için Polygon Labs ile birlikte çalışıyor. Yeni iştirak kapsamında Google Cloud, teknoloji devinin tam olarak yönetilen düğüm barındırma hizmeti olan Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getirecek ve bu da geliştiricilerin protokol üzerine inşa etmeye odaklanmalarına yardımcı olurken, düğümlerin nerede konuşlandırılacağı konusunda tam denetimi elinde tutacak. Bütün bu açıklamaları şirket, Austin, Teksas’taki Consensus 2023 sırasında yayınlanan bir açıklamada söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Google Bu Altcoin ile İştirak Duyurdu! 1

Bir öteki yandan bahis ile ilgili açıklamalarda bulunan Polygon Lideri Ryan Wyatt, şu kelamları aktardı:

Bugün Google Cloud ile yapılan duyuru, oyun, tedarik zinciri idaresi ve DeFi’deki kullanım durumlarına imkan tanıyan süreç hacmini artırmayı amaçlıyor

Bu, Polygon aracılığıyla daha da fazla işletmenin blockchain teknolojisini benimsemesinin önünü açacak.

Öte yandan bir öbür deyişle Web2 güç merkezi olan Google, son yıllarda teknik uzmanlığını geliştiricilerin proje oluşturmaları için daha fazla kullanıma sunarak faal bir biçimde Web3 dünyasına gerçek ilerliyor. Son olarak, Web3 dalındaki yeni teşebbüslere ve gelişmekte olan projelere, projelerini daha süratli ve daha inançlı bir biçimde ölçeklendirmeleri için dayanak sağlayacak bir “Google for Startups Cloud Programı” başlattı. Ayrıyeten bu ayın başlarında Celo Vakfı, Celo üzerinde çalışan geliştiricilere ve Web3 kurucularına atölye çalışmaları ve bulut bilişim hizmetleri sunmak için Google Cloud ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Google Cloud ve Polygon ortasındaki bu iştirak, Zero-Knowledge teknolojisini bir adım öteye taşıyacak!

Bir başka yandan teknoloji devi, Polygon ile iştirakinin protokolün sıfır bilgi inovasyon stratejisini ilerletmesine yardımcı olacağını ve potansiyel olarak süreçleri daha ucuz ve daha süratli hale getireceğini söyledi. Açıklamada, “Örneğin, Polygon zkEVM’nin sıfır bilgi ispatlarını Google Cloud üzerinde çalıştırmak için yapılan birinci testler, mevcut heyetimle karşılaştırıldığında değerli ölçüde daha süratli ve daha ucuz süreçlerle sonuçlandı” denildi. Polygon, sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesi’nin (zkEVM) beta sürümünü geçtiğimiz ay halka açmıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Google Bu Altcoin ile İştirak Duyurdu! 2

Bununla bir arada ünlü ve yetkili isimlerden gelen açıklamalarda yatırımcıların dikkatini çekiyor. Google Cloud Asya Pasifik müşteri mühendisliği ve Web3 pazara açılma genel müdürü Mitesh Agarwal yaptığı açıklamada, “Google Cloud, mühendislik çalışmalarımızı data kullanılabilirliğini uygunlaştırmak ve sıfır bilgi ispatları üzere ölçeklendirme protokollerinin esnekliğini ve performansını artırmak üzere alanlara yönlendirerek bölümün kaçış suratına ulaşmasına yardımcı oluyor” dedi ve iştirakin ehemmiyetine dikkat çekti. Tanınan altcoin projesi Polygon (MATIC), 1.02 dolar düzeyinden süreç görüyor ve anlık olarak 9.4 milyar dolarlık piyasa kıymetine sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap