Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni

Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni

Kripto para dünyasında değerli gelişmeler dikkat çekmeye devam ediyor. Önde gelen üç altcoin, önümüzdeki ay kıymetli sayıda tokenin kilidini açmaya hazırlanıyor. Böylelikle dolanımdaki arza 100 milyon dolardan fazla para enjekte ediyor. Bu da hayli yüklü bir ölçü. Apecoin, Optimism ve Aptos, her biri kripto dünyası üzerinde eşsiz tesirleri olan tokenlerini hür bırakmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

APE altcoin projesi için kilit açma aktifliği 17 Eylül’de

Apecoin DAO’nun idare tokenı olan ve Bored Ape Yacht Club’ın NFT topluluğuyla yakından alakalı olan Apecoin, en değerli token kilidini açma aktifliğine hazırlanıyor. Token Unlocks’a nazaran, Apecoin’in 17 Eylül’de 58,1 milyon dolar bedelinde 40,6 milyon APE tokenı piyasaya sürmesi planlanıyor. Bu, mevcut sirkülasyondaki arzın yaklaşık %11’ini temsil etmektedir. Kilidi açılan tokenlerin çoğunluğu (38 milyon dolar değerinde) projeye erken katkıda bulunanlara dağıtılmakta.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni 1

Diğer yandan 10,5 milyon dolar hazineye, 6 milyon dolar Yuga Labs‘ın geliştiricilerine ve 3,2 milyon dolar projenin kurucularına tahsis edilecek. Geri kalan 397.000 dolar ise hayır işlerine yönlendirilecek. CoinGecko’nun bilgilerine nazaran, Ağustos ayındaki bir evvelki kilit açma etkinliğinde 15,6 milyon APE tokeninin (22,3 milyon dolara eşdeğer) piyasaya sürülmesinin akabinde APE, fiyatta %16’lık bir düşüş yaşayarak 1,80 dolardan 1,51 dolara geriledi. Şu anda APE yaklaşık 1,43 dolardan süreç görüyor.

Optimism’in kilidi 30 Eylül’de açılıyor

OP Mainnet tarafından temsil edilen layer-2 tahlili Optimism, 30 Eylül’de toplam bedeli yaklaşık 33,3 milyon dolar olan ve dolanımdaki arzın %3’ünü oluşturan 24,2 milyon OP token’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunun yaklaşık 17,6 milyon doları çekirdek iştirakçilere dağıtılacak, 15,7 milyon doları ise yatırımcılara ayrılacak. OP altcoin fiyatı, 30 Ağustos’taki bir evvelki kilit açma aktifliğinin akabinde %12’lik bir düşüşle 1,37 dolara geriledi. OP’nin sirkülasyondaki arzı Mayıs sonunda iki katına çıkmış ve kademeli olarak toparlanmadan evvel token fiyatında %25’lik bir düşüşe neden olmuştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Eylül Ayı Bu 3 Altcoin İçin Kritik! İşte Nedeni 2

Aptos’un token kilidi de 12 Eylül’de açılıyor

Son olarak, Blockchain Layer 1 projesi Aptos, 12 Eylül’de sirkülasyondaki arzın %2’sine denk gelen ve 25,2 milyon dolar kıymetinde 4,5 milyon APT tokenı piyasaya sürecek. Bu tokenlerin 17,8 milyon doları topluluğa, 7,4 milyon doları ise Aptos Vakfı’na tahsis edilecek. Aptos daha evvel Ağustos ayında 4,5 milyon token piyasaya sürmüş ve APT token fiyatında %23’lük bir düşüşe neden olarak 7,20 dolardan 5,51 dolara gerilemişti. Şu an itibariyle APT yaklaşık 5,54 dolardan süreç görüyor. Eylül ayında toplamda 175 milyon dolardan fazla tokenin kilidi açılacak. Bu ayki başka değerli token kilidi açma aktiflikleri ortasında Sui (17,4 milyon dolar), dYdX (14 milyon dolar) ve ImmutableX (10,2 milyon dolar) yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap