Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek!

Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek!

Uzmanlar, bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyecek 2 olay hakkında kritik yorumlarını aktardı! İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: “Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyecek o 2 olay!”

Kripto paralar için işler yine ilginçleşmeye başlıyor, bilhassa de hafta sonu volatilitede yaşanan artışla birlikte yatırımcılar sürprizlerle karşı karşıya kalabilir. Bununla birlikte planlanan iki büyük makroekonomik olayla birlikte, yatırımcılar çok daha fazlasını bekleyebilir.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek! 1

Bu hafta Fed Faiz Oranları hakkında düzeyler 3 Mayıs saat 11:30’da açıklanacak. Bununla bir arada Tarım Dışı İstihdam (NFP), 5 Mayıs saat 15:30’da açıklanacak ve birçok yatırımcı bu kritik düzeyleri yakından takip ediyor. Bilhassa yakın vakitte uzmanlar, bu düzeyler ile Bitcoin ve genel kripto para piyasasında yaşanacak fiyat değişikliklerinin, yatırımcılar için kritik olacağını da aktardı.

Federal Açık Piyasa Süreçleri Komitesi (FOMC)

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 3 Mayıs’taki Fed Faiz Oranı kararı bu haftanın tonunu belirleyecek, fakat belirleyici faktör ya da olay yeniden de NFP olacak.

Uzmanlara nazaran Federal Rezerv muhtemelen faiz oranını 25 baz puan artıracak ve enflasyonu frenleme planlarına sadık kalacaktır. Bu bilgi yaygın olarak bilinse de, olayın volatilitede rastgele bir artışa neden olması pek mümkün değildir. Fakat, 25 baz puanlık bir artış olan bilinen değişkenden bir sapma, volatilitede çok daha yüksek bir artışa neden olacaktır. Örneğin, Fed 50 baz puanlık bir artış açıklarsa, bu elbet bir dalgalanmayı tetikleyecektir.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek! 2

Uzmanlara nazaran bu hareket şahin olacak ve daha güçlü bir ABD Dolarını teşvik ederek borsanın ve Bitcoin fiyatının kısa vadede düşmesine neden olacaktır. FOMC konferansı, piyasaların hareket etmesine neden olacak bir şeydir. Federal Rezerv Lideri Jerome Powell’ın faiz kararının akabinde yapacağı konuşmanın volatilitede büyük artışlara neden olma ve taraflı bir hareketi tetikleme mümkünlüğü daha yüksek.

Tarım Dışı İstihdam (NFP)

İstihdam raporu yahut NFP data açıklaması, FOMC konferansından sonra varsayılan istikametli hareketin devam edip etmeyeceğini belirlemede çok değerli bir rol oynayan kilit bir olay olarak göze çarpıyor. Uzmanların evcut varsayımlarına nazaran, NFP’nin beklenenden daha düşük gelmesi bekleniyor, lakin varsayım ve gerçek sayılar ortasındaki sapma negatifse, faiz kararının tesirlerini büyük ölçüde artırabilir. Düşük bir NFP sayısı, Fed’in faiz oranlarını artırarak enflasyonu düşürme planının işe yaradığını gösterecektir.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu Hafta Bitcoin Fiyatını O 2 Olay Belirleyecek! 3

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz bir ya da iki yıl içinde, Fed faiz oranlarını her yükselttiğinde, Bitcoin fiyatı kısa vadede düştü lakin nihayetinde yükseldi. Şayet 25 baz puandan daha yüksek bir artış olursa ve bunu NFP sayılarında negatif bir sapma izlerse, BTC’yi 36.000 dolara çıkarması mümkün gözüküyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap