Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!

Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor!

Kripto para dünyası her geçen gün yeni yatırımlar ve projelerle büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin son örneklerinden biri Uniswap, kripto dünyasında büyük ses getiren bir adım atmayı planlıyor. Değerli bir altcoin olarak bilinen Uniswap, Uniswap Foundation aracılığıyla rekor büyüklükte bir finansman arayışında.

Uniswap Foundation’dan büyük finansman talebi: Altcoin piyasası heyecanlı

27 Eylül’deki açıklamaya nazaran, Uniswap Foundation, geliştiricisi için 74 milyon dolarlık finansmanın ikinci dilimini onaylamak üzere bir on-chain oylama yapmayı planlıyor. Fiyat volatilitesi için %10’luk bir marjla, bu finansmanın kıymeti yaklaşık 62 milyon dolar olacak. Bu ortada, 4 Ekim’de gerçekleşecek oylama ile bu fonların operasyonlar ve araştırma bursları için kullanılıp kullanılmayacağına karar verilecek. Altcoin projesi teklifte şu açıklamalara yer verdi:

 • Uniswap, klâsik finansın kapalı aracı sahip borsalarına bir alternatif olmayı hedefliyor.
 • Uniswap, uzun vadede kendi protokolünü geliştirmek ve sürdürmek için sağlam bir ekosistem kuruyor.
 • Geçen yıl, altcoin idaresi, Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık bir finansmanı onayladı.
 • Finansman talebimizi iki dilimde ayırmayı planladık.
 • İkinci dilimi, altcoin fiyat volatilitesini hafifletmek için %10 ekleyerek, direkt on-chain oylamayla talep ediyoruz.
 • Toplam talep edilen ölçü 62,37 milyon dolar.
 • On-chain oylama 1 hafta içinde, 4 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek.
 • 2 Ekim Pazartesi günü bir Twitter Spaces düzenleyeceğiz.
 • Bu oturumda, teklifi tartışacak ve soruları yanıtlayacağız.
 • Bu yazıda ayrıyeten son bir yılda UF’nin ilerlemesi hakkında bir inceleme sunuyoruz.
 • Kurduğumuz takım, dağıttığımız burslar ve gerçekleştirdiğimiz programlar hakkında bilgi veriyoruz.
 • Geleceğe dair planlarımızı ve UF’nin vizyonunu da paylaşıyoruz.

Bu tanınan DEX’in paydaşlarını teşvik etme, temel protokol metriklerini büyütme ve yenilik için bir yol haritası oluşturma vazifesi Uniswap Foundation’a ilişkin. Geliştiriciler, önümüzdeki yıl Uniswap V4 için bir yazılım geliştirme kiti oluşturmayı ve akabinde bu sürümün göçünü desteklemeyi planladıklarını açıkladılar.

İlk kademede neler olmuştu?

DeFi altcoin Uniswap , birinci finansman diliminde zati 17,3 milyon dolar aldı. Bu finansman talebinin ikiye bölünmesinin sebebi, birinci olarak daha fazla vakit kazanmak. Proje ayrıyeten hukuksal varlığını kaydettirmeyi hedefliyor. Son olarak bu atağın hedefi Amerikan İç Gelir Servisi’nden kar maksadı gütmeyen 501(c)4 statüsü alabilmekti.

Son 12 aydaki harcamalar

Bu ortada, son bir yıl içinde Uniswap Foundation, araştırma bursları için 4,8 milyon dolar, operasyonlar için 3,15 milyon dolar harcadı. Altcoin Uniswap (UNI)’ın piyasa pahasındaki düşüş nedeniyle 1,29 milyon dolar ziyan yaşadı. Geliştiricilere nazaran, “UF’nin dağıtmak için hala 53,2 milyon dolarlık bir bütçesi var. Her yıl 10-15 milyon dolar dağıtmayı planlıyoruz,” dediler.

BTC Piyasası: Dikkat: Bu Altcoin Rekor Yatırıma Hazırlanıyor! 1

Sonuç olarak, bu gelişme, altcoin dünyasında Uniswap’ın ne kadar büyük ve değerli bir oyuncu olduğunu bir sefer daha gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bu finansmanın onaylanıp onaylanmayacağına dair sonuçları merakla bekliyoruz. Btcpiyasasi.com olarak DeFi altcoin dalına yönelik yeni bir yatırım atağına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap