Dikkat: Bitcoin (BTC) Asıl Yükseliş Öncesi Bu Seviyeye Düşebilir!

Dikkat: Bitcoin (BTC) Asıl Yükseliş Öncesi Bu Seviyeye Düşebilir!

Paylaş
Dikkat: Bitcoin (BTC) Asıl Yükseliş Öncesi Bu Seviyeye Düşebilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2020 yılının başlarından bu yana %30 üzerinde artış elde etti ve hala artmaya devam ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,11 yükseliş yaşayan BTC, 9.789 dolarlık bir birim fiyata sahip.

Birçok kişi özellikle Bitcoin Halving (blok ödülü yarılanması) öncesi yükseliş yaşanacağını düşünse de, analistler bunun da öncesinde büyük bir düşüş gelebileceği uyarısında bulunuyorlar. Aslında bu durum BitMEX veya Bitfinex gibi bazı türev borsalarının düzenli olarak yaptığı bir eylem olarak da biliniyor.

Piyasanın trendinin ve yönünün büyük ölçüde belli olduğu tarihlerde borsalar veya balinalar fiyatı toplu satışlarla bir anda düşürebiliyorlar. Bu hem yükseliş bekleyenlerin sayısının azalmasını sağlıyor, hem de balinalara düşük fiyattan BTC veya diğer kripto para birimlerini satın alma imkanı sunuyor. Klasik bir pump ve dump yöntemi olan bu durum, altcoin’leri içeren farklı bir stratejiye de sahip.

Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Mü Geliyor?

Alttaki tweet içerisinde yapılan uzman yorumuna göre, balinalar bazen BTC’nin fiyatını durdurup altcoin’lerin fiyatını yükselişe geçirebiliyorlar. Bu da teoride onlara sabit BTC fiyatı karşısında yükselen altcoin’lerin değeri ile daha fazla BTC sahibi olma imkanı sunuyor. Yani balinalar hem BTC düşerken, hem de BTC yükselirken kazanç elde edebiliyorlar.

Ünlü Twitter analisti de bu gibi sebepler yüzünden BTC’nin büyük yükseliş ve yarılanma öncesi 5.000 dolara kadar düşeceğini vurguladı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap