Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir!

Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir!

Kripto para piyasası, olası bir altcoin sezonu için fiyat metriklerini korumaya devam ediyor. Bununla birlikte, ETH, ADA ve DOT, balina seviyesindeki yatırımcıların portföyünü yönlendirebilecek potansiyel altcoin’ler olarak ortaya çıkıyor.

Balinalar bu altcoin projelerine büyük oynuyor

Ethereum, Bitcoin veya herhangi bir altcoin balinasının göz ardı edemeyeceği bir kripto para birimidir. Fayda üstünlüğü nedeniyle, sınırlamalara rağmen kamu hizmeti cephesindeki hakimiyeti sayesinde hızla yaygınlaştı. Ancak, ETH 2.0 ile birleşmeyle birlikte kısıtlamaların büyük kısmı kaldırılacak. Ayrıca Twitter, topluluk için harika bir gelişme olan bahşiş kavanozuna bir Ethereum cüzdanı ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir! 1

Rakamlar açısından, Ethereum’un günlük on-chain net döviz akışı şu anda 76.5 milyon doların üzerinde. Ayrıca, ETH döviz bakiyeleri üç ayın en yüksek seviyesi olan 14.646.625.967 ETH’ye ulaştı. Medyan işlem hacmi (7D-MA), bir ayın en düşük seviyesi olan 0.091 ETH’ye düştü. Ayrıca, ödenen ortalama fiyat (7D-MA) 5 ayın en düşük seviyesi olan 19.73 dolara geriledi. Öte yandan, borsalardaki (7D-MA) ETH çekim sayısı, 20 ayın en düşük seviyesi olan 865.125 ile tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. (7D-MA) için ortalama gas fiyatı, bir ayın en düşük seviyesi olan 78.994 Gwei’ye düştü. ETH 2.0 mevduat sözleşmelerindeki genişleyen havuzlar ise büyük ölçüde balinalar tarafından yönlendiriliyor.

Cardano (ADA)

Sağlam temelleri, sağlam gelişmeleri, PoS mekanizması, merkeziyetsizlik düzeyi ve çevre dostu girişimleriyle Cardano (ADA), sadece BTC balinaları için değil, diğer büyük balinalar için de ideal bir çantadır. On-chain metriklerine göre ADA, BTC ve ETH’den daha güçlü görünüyor. Daha yüksek 24 saatlik işlem hacimleri, düzeltilmiş işlem hacimleri ve daha düşük ücretlerle birlikte. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir! 2

Gerçekleşen piyasa değeri şu anda 36,11 milyar dolar seviyesinde ve zirvelerden aşağı yönde kademeli bir hareket halinde. Aktif adresler 3.416.249’da, 24 saatlik sayı ise 219.514’te. Art arda, bakiyesi 10 milyon doların üzerinde olan adreslerin sayısı 495 iken, 1 milyon doların üzerinde olan adreslerin sayısı 3690. Bakiyesi 100.000 doları aşan adreslerin sayısı ise 27.886.

Polkadot (DOT)

Polkadot, parachain müzayedeleriyle bireysel ve balinalar dahil olmak üzere kitlelerin ilgisini çekti. Ayrıca slot alan projelerin başarısı daha fazla projeyi ikna etmiş, bu nedenle kıyasıya rekabet kendini göstermiştir. Buna ek olarak, Web 3.0’ın yanı sıra enerji verimli ve çevre dostu özellikler, Polkadot’un önemini artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Bitcoin Balinaları, Bu 3 Altcoin’e Atak Edebilir! 3

On-chain kaynaklara göre Polkadot’un 24 saatlik aktif arzı 134.813.847.37, 24 saatlik aktif adresi 24.205. Bakiyesi 10 milyon doların üzerinde olan adreslerin sayısı 29. Rakamlar, 1 milyon doların üzerindeki bakiyelerin 1.132 cüzdanda toplandığını gösteriyor, 4.064 adres ise 100.000 doların üzerinde bakiyeye sahip. Bu da bireysel yatırımcıların ağılıkta olduğunu gösteriyor.

Sonuç

Yukarıdaki kriptolar, bireysel ve balinalar için çanta ve hodl için ideal altcoin projeleri. ETH, ADA ve DOT tutan daha büyük yatırımcılar, sonunda daha fazla bireysel yatırımcıyı ve kurumu takip etmeye ikna ediyor. Ufka yaklaşan bir altcoin sezonu ile, analiste göre bu kripto para birimleri daha yüksek seviyelere doğru yükselmeye hazırlanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap