Dikkat: Balinalar, Bu 19 Altcoin’i Avlamaya Başladı!

Dikkat: Balinalar, Bu 19 Altcoin’i Avlamaya Başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Balinalar, Bu 19 Altcoin’i Avlamaya Başladı!

Geçtiğimiz gün boyunca kripto para piyasası, toparlanma belirtileri göstermeye başladı. En büyük kripto para yatırımcıları olan balinalar da birikim yapmaya devam ediyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak, balinaların odağındaki altcoin projelerini aktarıyoruz…

Balinalar, en çok bu 10 altcoin projesini satın aldı

Balinaların on chain hareketlerini izleyen Whale Stats’in en son verilerine göre, büyük kripto para yatırımcıları olan balinalar, ABD dolarına sabitli bir stablecoin olan USD Coin’e (USDC) akın etti. Ortalama olarak 41.727 dolarlık bir alım yapıldı. Öte yandan, Magic Internet Money (MIM) isimli bir ccoin de balinaların radarındaydı. Verilere göre balinalar, geçtiğimiz 24 saat boyunca ortalama 16.533 dolarlık MIM satın alımı gerçekleştirdiler. Balinalar ortalama 7.136 dolarlık bir miktarda Ethereum da satın aldı. Balinaların aldığı coin’lerin tam listesi ise aşağıdaki şekilde:

  • USD Coin (USDC)
  • Magic Internet Money (MIM)
  • Ethereum (ETH)
  • Basic Attention Token (BAT)
  • Decentraland (MANA)
  • The Sandbox (SAND)
  • FTX Token (FTT)
  • Golden Ratio Token (GRT)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Axie Infinity (AXS)
Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Balinalar, Bu 19 Altcoin’i Avlamaya Başladı! 1

Trade edilen küçük altcoin’ler de dikkat çekti

Öte yandan, balinaların geçtiğimiz gün boyunca en çok trade ettiği, yani işlem yaptığı 9 altcoin’i de görebiliyoruz. Whale Stats’e göre balinalar, piyasa değeri açısından küçük olan coin’ler arasında en çok SparkPoint (SRK) trade etti. SRK’in ardında Bitpanda Ecosystem Token (BEST) geliyor. Bu token, Bitpanda isimli kripto para borsasının utility tokenı olarak işlem görüyor. Öte yandan Braintrust (BTRST) da küçük piyasa değerine sahip altcoin’ler arasında balinaların dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dikkat: Balinalar, Bu 19 Altcoin’i Avlamaya Başladı! 2

Braintrust’ın ardından Decentral Games (DG), Meme (MEME), Moss Carbon Credit (MCO2), Seele (SEELE), AssangeDAO (JUSTICE) ve Taraxa (TARA) da balinalar arasında en çok işlemi yapılan coin’ler olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce de bildirdiğimiz üzere “balina” terimi, büyük miktarda belirli bir kripto para birimine sahip olan bir kişi veya kişileri tanımlamak için kullanılır. Bu tanım için kesin bir eşik yok.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap