Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale, Birinci ETF’ini Başlattı

Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale, Birinci ETF’ini Başlattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dijital Varlık Yöneticisi Grayscale, Birinci ETF’ini Başlattı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, ilk hisse senedi ETF’ini başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yönetimi altında 38.2 milyar dolarlık varlık olan Grayscale, ilk ETF’ini başlattı. ETF, Bloomberg Grayscale Future of Finance (BGFOF) Endeksi’nin performansını izleyerek dijital varlıklar alanındaki şirketlere yatırım yapacak. GFOF koduyla işlem görecek olan ETF içinde Silvergate Capital (SI), PayPal (PYPL), Coinbase Global (COIN), Block Inc (SQ), Robinhood Markets Inc (HOOD), Argo Blockchain PLC (ARB) gibi 22 finansal hizmetler sağlayıcısı yer alıyor. Şirket duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden de yaptı.

Dijital varlıklar ile işe başlayan şirket, bu adımı ile ürün yelpazesini geleneksel varlıklara doğru da genişletmiş oldu. Şirket gerçekleştirdiği basın açıklamasında ürünün yatırımcıların yeni sermaye havuzlarına erişim sağlamasına imkan tanıyacağını ve maliyetli aracılara olan ihtiyacı azaltacağını söyledi. Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Grayscale kendisini dijital para birimi yatırımında küresel bir lider olarak konumlandırırken, finansın geleceği çok daha geniş bir yetki gerektiriyor… Bu ürün, tarihsel güçlü yönlerimizden yararlanırken, yatırımcıların zamana dayanabilecek portföyler oluşturmasına yardımcı olan bir varlık yöneticisi olarak evrimimizin bir sonraki aşamasını başlatıyor.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap