Dijital varlık fonları artıya geçti: Bitcoin’de 89 milyon dolar giriş

Dijital varlık fonları artıya geçti: Bitcoin’de 89 milyon dolar giriş

Paylaş
Uzman Coin: Dijital varlık fonları artıya geçti: Bitcoin’de 89 milyon dolar giriş

Avrupa’nın en büyük fon yönetim şirketi CoinShares, 18 Şubat itibariyle sona eren haftanın dijital varlık fon yatırım rakamlarını açıkladı. Bitcoin fonlarına 88.5 milyon dolarlık yatırım girdisi olurken, ikinci en büyük kripto para Ethereum fonlarındaki 15.4 milyon dolarlık çıkış da dikkat çekti. Ethereum’un rakiplerinden biri olan Avalanche’ın fonlarına ise 25 milyon dolarlık giriş oldu. Bu girişin bir günde olması da ilginç bir detaydı.

5. hafta üst üste artıda…

Dijital varlık fonları bu hafta toplamda artılar ve eksiler çıkarıldığında 109.3 milyon dolarlık artıya geçerken, rakam ay başından bu yana ise 259 milyon dolar seviyesine çıktı. Dijital varlık fonları böylece üst üste 5. haftada da artıda kalmış oldu.

Purpose ETF’lerine 63 milyon dolar

Dijital varlık yönetim platformlarındaki rakamlara bakıldığında raporu hazırlyana Coinshares’in Bitcoin fonundan 21.6 milyon dolarlık çıkış oldu. Purpose ETF’lerinde toplamda 63.2 milyon dolar, ProShares ETF’lerinde ise 26.6 milyon doalrlık girişler kaydedildi.

Grayscale açık ara 1 numara

Dijital varlık fonlarındaki toplam değr ise 51 milyar 379 milyon dolar olarak belirlendi. Bu rakamın 35 milyar dolarını Grayscale fonları oluşturdu. Bilindiği üzere, bir ETF başvurusu da olan Grayscale, şu anda dünyanın en büyük dijital varlık fon yöneticisi konumunda… Fonlar konusunda en büyük yatırım ise Bitcoin fonlarına yapılmaya devam ediyor. Toplamda 51 milyar dolar olan değerin, 34 milyar doları da Bitcoin fonlarında yer alıyor. İkinci sırada ise 12 milyar dolar ile Ethereum fonları var.

Diğer dijital varlık fonlarından Solana’ya 1.2 milyon dolar, Polkadot’a ise 500 bin dolarlık girişler oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap