Dijital Ticaret Odası Sorumlu Kripto Pazarının Büyümesi İçin Yeni Yönergeler Belirleyecek

Dijital Ticaret Odası Sorumlu Kripto Pazarının Büyümesi İçin Yeni Yönergeler Belirleyecek

Paylaş
Dijital Ticaret Odası Sorumlu Kripto Pazarının Büyümesi İçin Yeni Yönergeler Belirleyecek

Dijital Ticaret Odası dijital para İttifakı, 30 Temmuzda yaptığı basın açıklamasına göre, kripto para piyasasının “sorumlu büyümesi” için önerilen kılavuz ilkelerin ortak bir raporunu yayınladı.

Dijital Ticaret Odası, 2014 yılında Perianne Boring tarafından kurulan, blockchain ve kripto para taraftarı bir kuruluştur.

“Dijital Paraları Anlamak” başlıklı belgede konuyla ilgili politika ve yasalar üç bölüme ayrılmış:

  • 5 ülkede dijital para piyasalarına düzenleyici bir genel bakış
  • Menkul olmayı amaçlamayan dijital paraları dağıtmaya yönelik ilkeler
  • Küresel belirleyici manzaranın ekonomik kapsamı

Patomak Global Partners’ın CEO’su Paul Atkins ve eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Komiseri, basın açıklamasında akıllı yönetmelik için, bu yeni teknolojide inovasyona izin verirken yatırımcıları korumak arasında doğru dengeyi vurmak için kılavuzlara ihtiyaç olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“Kesinlikle yatırım temelli olmayan ve tüketicilere, düzenleyicilere ve sektöre rehberlik sağlayan, blockchain tabanlı dijital varlıkların benzersiz özelliklerini açıklamanın önemli olduğunu düşünüyoruz” diyor.

Dijital Para İttifakı, blockchain ve dijital para endüstrilerinden, 350’den fazla uluslararası üyeden ve ayrıca iktisattan yasalara kadar bir çok uzmandan oluşmaktadır. Basın açıklaması, ittifakın kılavuzlarının, düzenleyici ortam geliştikçe büyük olasılıkla evrim geçireceğine dikkat çekiyor ve okuyucuları GitHub aracılığıyla rapor hakkında yorum yapmaya teşvik ediyor.

Rapor, “kapıların ekosistemde yaratıcı düşünceye ve anlayışa açılması” için bir dizinin ilk adımı olduğunu ve KYC / AML yönergelerinden hibrit paralara kadar bir çok konuda öneriyi belirterek son buluyor. Form değiştirenlerin artık güvenli olmadığı düşünülüyor.

Uluslararası gruplar ve hükümetler kripto-para piyasasını yönetmek için kendi kurallarını belirliyorlar. Nisan ayında, bir Japon araştırma grubu, ilk para arzının (ICO) düzenlemesi için yönergeler oluşturdu aynı şekilde Litvanya hükümeti de Haziran ayında kendi ICO yönergelerini yayınladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap