Dijital sanatçı Murat Pak, NFT yakarak alınabilen yeni bir token çıkardı

Dijital sanatçı Murat Pak, NFT yakarak alınabilen yeni bir token çıkardı

Paylaş
Uzman Coin: Dijital sanatçı Murat Pak, NFT yakarak alınabilen yeni bir token çıkardı

Dijital sanatçı Murat Pak, burn.art adlı bir platform açtı ve ASH adında da bir token çıkardı. The Block’un haberine göre platformda sadece ASH token’ın kullanılabileceği belirtildi.

“NFT yakma platformu” olarak da adlandırılan platformda NFT sahipleri, ellerindeki eserleri “yakıp” ASH token elde edebilecekler. Buradaki yakma kelimesinin anlamının ise bir kripto paranın ya da bir NFT’nin kalıcı olarak dolaşımdan kaldırılması anlamına geldiği belirtildi.

Bir sanatçının NFT’sini neden yakmak isteyeceği sorusuna ise platform sözcüsü “Önümüzdeki dönemde Pak NFT’leri için sadece ASH token kabul edilecek. Değişim aracı olarak o kullanılacak. Bir ERC-20 token’ı olan ASH’i kazanmanın tek yolu şu anda burn.art’ta NFT’nizi yakmaktan geçiyor. Herhangi bir sanatçı ya da müzayede evi de NFT’leri için ASH kabul etme şansına sahipler.” cevabını verdi.

Sözcü ayrıca bir NFT için ne kadar ASH kazanılacağı oranının henüz belirlenmediğini ancak bunun, arz ve fiyatı dengeleyen bir bağlayıcı eğri sistemi ile oluşturulacağını söyledi:

“Herkes ne kadar fazla NFT yakar ise o kadar az ASH kazanacak. Pak NFT’lerine sahip olanlar ise, olmayanlara oranla daha fazla ASH kazanacak”

Dijital sanatçının NFT’leri şu anda Sotheby müzayede eviyle yapılan işbirliğiyle ve sadece Gemini borsasının sahibi olduğu Nifty Gateway’de satılıyor.

Burn.art hamlesinin, Pak’ın her biri 500 dolardan satılan ve 19880 birimden oluşan ‘küpler’in toplamda 9.94 milyon dolara satıldığı ve sadece 15 dakika süren “The Fungible Collection” satışından sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Bu satışa katılan kullanıcılar NFT’lerini burn.art’ta yakabilecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap