Dijital cüzdanı Novi’yi sürmeye hazırlanan Facebook’tan NFT atağı

Dijital cüzdanı Novi’yi sürmeye hazırlanan Facebook’tan NFT atağı

Paylaş
Uzman Coin: Dijital cüzdanı Novi’yi sürmeye hazırlanan Facebook’tan NFT atağı

Diem’in dijital cüzdanı olan Novi’yi piyasaya sürmeye hazırlanan Facebook’un, 2021 yılının patlayan dijital varlıkları NFT’lerle bağlantılı olan ürün ve özellikler geliştireceği belirtildi. Amerikan Televizyonu Bloomberg’e konuşan Facebook yöneticisi David Marcus da konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kesinlikle bu evrene girmek için bazı yolları araştırıyoruz ve bunu yapmak için iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyoruz.”

“Novi’de NFT de saklanabilecek”

Bilindiği üzere David Marcus şirketin dijital cüzdanı Novi’yi geliştiren departmanın da başında bulunuyor. Marcus, Novi’nin NFT saklamaya da yarayabileceğini belirtti:

“Novi gibi iyi bir kripto para cüzdanına sahip olduğunuzda, müşterilerinizin NFT taleplerini de nasıl karşılayabileceğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bunu ciddi şekilde düşünüyoruz.”

Marcus geçtiğimiz günlerde Novi’nin de hazır olduğunu ancak regülasyonlarla ilgili son rötuşların beklendiğini ve cüzdanı Diem ile birlikte çıkarmak istediklerini söylemiş ancak daha sonra son çare olarak da Novi’yi, Diem’den önce başlatabileceklerini imâ etmişti. Facebook yönetisi, hem Diem’in hem de Novi’nin insanların ödeme tarzlarını ciddi şekilde değiştireceğini aktarmıştı.

Facebook’un kripto parası olan Diem’in ne zaman piyasaya sürüleceği ise hala belli değil. Sosyal medya devi, insanların özellikle sınır ötesi ödemelerdeki yüksek işlem ücretlerinden kurtulmak için Diem ve onun cüzdanı Novi’yi kullanacağını umut ediyor.

“Alarm seviyesinde geride kalmış durumdayız”

Çin’in dijital ödemeler alanında ilerlediğini belirten Marcus, Batı’yı ve ABD’yi de bu konuda uyardı:

“Ödeme teknolojisinde daha fazla inovasyon olmadan ABD ve diğer Batı ülkeleri, Çin’le mücadelede zorlanmaya başlayacaktır. Şu anda alarm seviyesinde geride kalmış durumdayız”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap