Dijital Altıncılar Şimdilik Haklılar

Dijital Altıncılar Şimdilik Haklılar

Paylaş
Dijital Altıncılar Şimdilik Haklılar

Bitcoin’in altının dijital versiyonu, yani dijital altın olduğunu söyleyenler şimdilik haklı çıktılar.

Bu isimler genelde insanların Bitcoin’i güvenli bir liman olarak kullanabileceklerini ve Bitcoin’in altın gibi kullanılabileceğini söylüyorlar. Bitcoin fiyatının bundan daha bir buçuk ay önce bir günde 3000 dolar düştüğünü düşünürsek Bitcoin’in henüz ‘tam anlamıyla’ dijital altın olmadığını söyleyebiliriz.

Fakat Bitcoin’in son zamanlardaki performansı dijital altıncılar için daha umut verici. Hatta güncel veriler dijital altıncılarını haklı bile çıkarıyor.

Altını Anımsatıyor

Bloomberg Intelligence analistlerinden Mike McGlone kısa süre önce bir grafik paylaştı. McGlone paylaştığı bu grafikte Bitcoin fiyatının stabilitesine dkikat çekiyor.

Kendisinin paylaştığı bu grafiğe göre Bitcoin’in volatilitesi S&P500 karşısında tarihin en düşük seviyesine düşmüş durumda. Bu dijital altıncıların söylediklerini doğru çıkarıyor. Çünkü insanlar şu aralar hisse piyasasındaki dalgalanmalardan kaçıp gerçekten Bitcoin limanına sığınabilirler.

Mike McGlone paylaştığı bu grafikte Bitcoin ve altın fiyatlarının yükseleceğini belirtti, Twitter

Bu arada Bitcoin fiyatındaki hareketlilikler son zamanlarda altın piyasasını da anımsatmaya başladı. Bitcoin ve altın piyasaları birbirlerinden hala büyük ölçüde ayrı hareket ediyorlar ancak bu ikili arasındaki uçurum son aylarda kapanmaya başladı.

Bitcoin ve altın, son 6 ay

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap