Devler Çökerken Bu 12 Metaverse Coin Patladı: İşte Nedeni!

Devler Çökerken Bu 12 Metaverse Coin Patladı: İşte Nedeni!

Paylaş
BTC Piyasası: Devler Çökerken Bu 12 Metaverse Coin Patladı: İşte Nedeni!

Metaverse tokenlar, Meta şirketinin hisse senedi fiyatlarındaki düşüşe rağmen bu hafta istikrarlı kazançlar elde etti. Facebook’un ana şirketi Meta Platforms, teknoloji devinin hayal kırıklığı yaratan kazançlar ve günlük aktif kullanıcılarda düşüş açıklamasının ardından Perşembe günü hisse fiyatlarında %26’lık bir geri çekilmeyle bir ABD şirketi için piyasa değerinde şimdiye kadarki en büyük tek günlük düşüşü gördü. Ancak bazı metaverse coin projeleri yükseliş yaşadı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Geçtiğimiz gün boyunca bu metaverse coin projeleri arttı

Günün en çok yükselen metaverse coin’i yüzde 48 ile ShoeFy (SHOE) oldu. SHOE, yakın zamanda Jigen uygulaması ile stratejik ortaklığını duyurdu.  İkinci olarak DeFi Degen Land (DDL) yüzde 21’lik bir artış yaşadı. Öte yandan yakın zamanda CoinSpot’ta listelenen UFO Gaming (UFO) yüzde 11.9, Revomon (REVO) yüzde 11.3 değer kazandı.  Revomon, yeni ve sınırlı bir NFT airdrop’u gerçekleştiriyor.

MegaCryptoPolis (MEGA) yüzde 10.9, Yield Guild Games (YGG) yüzde 10.8 artış yaşadı. Neredeyse eşit yükselişler yaşayan bu coin’lerin ardından ThunderCoreHub ile partnerlik kuran CryptoWar xBlade (XLADE) ve Decentral Games (DG) geldi. Son ikide ise yüzde 9.3 ile Merit Circle (MC) ve yine yüzde 9.3 ile Benzene (BZN) geliyor.

BTC Piyasası: Devler Çökerken Bu 12 Metaverse Coin Patladı: İşte Nedeni! 1

Haftaya damga vuranlar ise en popülerler oldu

Bu sırada en bilindik metaverse coin’lerden olan Decentraland’ın ana Metaverse rakiplerinden biri olan The Sandbox (SAND), hafta sonuna 3,31 dolar gibi düşük bir değerden girse de 4.00 doların üzerine yükselerek yedi günlük yüzde 17,5’lik bir kazanç gördü. Bu hafta MANA ve SAND fiyatlarını Meta dışında başka faktörler de etkiledi. Decentraland 2022 Manifestosunu yayınladı ve bir prototip mobil uygulamasını, oyun deneyimindeki iyileştirmeleri, daha fazla NFT kullanımı ve protokol geliştirmelerini duyurdu. Sandbox ekibi, merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) olan UniX Gaming ile bir ortaklık kurdu ve 10 Şubat’ta metaverse’inde daha fazla “arazi” yayınlayacağını duyurdu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap