Devasa Bir Balina Bitcoin İçin Harekete Geçti! İşte Milyonları Yutan Balinanın Stratejisi

Devasa Bir Balina Bitcoin İçin Harekete Geçti! İşte Milyonları Yutan Balinanın Stratejisi

Paylaş
Devasa Bir Balina Bitcoin İçin Harekete Geçti! İşte Milyonları Yutan Balinanın Stratejisi

Kriptokoin.com – Bitcoin’in fiyatının 7.000 dolarlık aralığın ortasında kalmasından birkaç saat sonra Whale Alert, 3 milyon USDC’nin hazine tarafından basıldığını tespit etti. Bu hamle uzmanlara göre, büyük olasılıkla -büyük balinaların ortak bir uygulaması olan- çöküş piyasasında diğer kripto para varlıklarını satın almak amacıyla bir balina tarafından yapıldı.

Devasa bir balina Bitcoin’i dip’ten satın almak için 3 milyon USDC’yi emiyor

Kısa süre önce Kriptokoin, dolaşımdaki toplam USDC’nin başarılı bir şekilde 31 Ekim’de denetlendiğini bildirdi. Şimdi son piyasa eğilimi, bu pazar düşüşü sırasında Bitcoin satın almak için makul bir şekilde üç milyon dolarlık taze USDC’yi emen bilinmeyen bir yatırımcı sayesinde, daha fazla ele alınmış gibi görünüyor. Şu anda bu devasa balinanın kim olduğu belli değil, ancak işlem önce büyük miktarda kripto para birimi işlemlerini izleyen ve rapor eden bir servis olan  Whale Alert tarafından açıklandı.

Basıldıktan sonra, yeni USDC’ler Poloniex’e geçti. Bu şaşırtıcı değil, ancak şu ana kadar başka hangi varlıkların satın alındığına dair bir açıklama yok. Bitcoin fiyatı kan kaybederken taze USDC oluşturulması ilk kez olmuyor. Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, birkaç işletme tarafından birkaç milyon yeni USDC basılması, Bitcoin’lerin 8.000 doların altına düşmesiyle çakıştı. Bundan birkaç ay önce ise pazar 9.500 dolara düştüğünde, bir milyon USDC dolaşımına girdi.

Balinaların bu hamlesi piyasa için ne anlama geliyor?

Tüm bunlar uzmanlara göre büyük olasılıkla, sadece kurumsal para anlayışlı ve düşük satın alma kuralını takip ediyor.  Balinaların bu düşüş dönemlerinde Bitcoin’i aldığını ve önceki iki kez olduğu gibi pazarın iyileşmesini beklediğini varsayarsak, büyük ödüller kazanmaları muhtemel. Uzmanlara göre, balinalar güçlü bir toparlanma umuduyla dipten BTC topluyor olabilir.

3 milyon dolar, Bitcoin pazarını gerçekten hareket ettirmek için yeterli olmamakla birlikte, fiyatlar tekrar yükseldiğinde iyi bir pozisyon sağlamak için bu yeterli. Fiyat düşmeye devam ederse daha fazla USDC kripto parasının dolaşıma girdiğini görebiliriz. Kripto para balinalarına yönelik kritik haberler için “Şaşıracaksınız: İşte Her Bir Altcoin’deki Balina Hakimiyeti” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap