Devasa Balinalar, Bu NFT Token’leri Alırken, Bu Altcoin’leri Satıyor!

Devasa Balinalar, Bu NFT Token’leri Alırken, Bu Altcoin’leri Satıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu NFT Token’leri Alırken, Bu Altcoin’leri Satıyor!

NFT piyasasından son gelişmelerde, ABD merkezli fintech devi Stripe’nin NFT ve kripto paralar için fiat para ile ödeme imkanı sunan yeni bir hizmet grubu yer alıyordu. Bu arada, Stephanie Wissink liderliğindeki analistlerin yayınladığı yakın tarihli bir rapor, NFT piyasasının toplam değerinin 2022 için 35 milyar doların üzerine ve 2025 için 80 milyar doların üzerinde olacağını tahmin ediyor. Diğer yandan, çeşitli kullanım durumlarına hitap etmek üzere tasarlanan altcoin projeleri makro ekonomik kaynaklı satış baskısını üzerinden atmaya çalışıyor. Bu yazıda, en büyük Ethereum balinalarının hangi NFT token ve koleksiyonlarını satın aldığına ve hangi altcoin’leri sattığına bakalım.

Altcoin balinaları bu token’leri elden çıkardı

WhaleStats tarafından izlenen en büyük 1.000 Ethereum balinası, geçtiğimiz son 24 saat içinde USDT, USDC, BUSD ve UST gibi stablecoin devlerini elden çıkarttı. Ethereum (ETH) haricinde, balinaların Fantom (FTM) ve Chainlink (LINK) işlemlerini arttırdığını görüyoruz. FTM ve LINK, en çok satılanlar listesinde yer aldığı gibi, bu süreçte bazı balinalar tarafından yüklü miktarda toplandı. Listenin göz çarpan bir diğer token’i metaverse odaklı Sandbox (SAND) olabilir. SAND, geçtiğimiz saat içinde 24 bin dolarlık satış gördü ve listenin dokuzuncu sırasında konumlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu NFT Token’leri Alırken, Bu Altcoin’leri Satıyor! 1

Her bir token’i altına dayanan bir tokenize altın token’i olan PAX Gold (PAXG) ise bu süreçte 43 bin dolarlık satış gördü. Nexo platformunun yerel kripto para birimi NEXO ile liste tamamlanırken, son 24 saat içinde balinaların en fazla satış yaptığı altcoin projelerinin listesi aşağıdaki gibidir.

 1. Tether (USDT)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Ethereum (ETH)
 4. Binance USD (BUSD)
 5. Fantom (FTM)
 6. Chainlink (LINK)
 7. PAX Gold (PAXG)
 8. Wrapped UST Token (UST)
 9. The Sandbox (SAND)
 10. Nexo (NEXO)

Balinalar bu NFT token’leri satın alıyor

Aşağıdaki tablo, son 30 gün içinde ilk 1.000 Ethereum balinasının en çok işlem yaptığı (işlem sayısına göre sıralanan) 5 NFT token projesini göstermektedir. GUCCI, Gucci’nin tasarım başkanı Alessandro Michele tarafından Superplastic ile işbirliği içinde tasarlanan 250 parçalık bir NFT koleksiyonu. Ethereum ağında yayınlanan 8888 benzersiz 3D NFT koleksiyonu IMAGINARY ve Elon Musk Rocket Factory (ROCKET), bu dönemde balinalar tarafından en çok işlem gören diğer NFT koleksiyonları.

Ulaş Utku Bozdoğan: Devasa Balinalar, Bu NFT Token’leri Alırken, Bu Altcoin’leri Satıyor! 2

Yukarıdaki token’ler ile birlikte listenin genel görünümü şu şekilde:

 • GUCCI
 • IMAGINARY
 • ROCKET

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, “Gimli” olarak bilinen bir Ethereum balinasının gün içinde satın aldığını altcoin’lere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap