Dev Şirketler, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Dev Şirketler, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Şirketler, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı!

Mina Vakfı, altcoin projesi Mina Protocol’ün (MINA) benimsenmesini hızlandırmak için 92 milyon dolarlık bir token satışı duyurduğundan, zero-knowledge proof (sıfır bilgi kanıtı) benimsenmesi bugün bir adım daha ileri gidiyor. Token satışının şartları açıklanmadı, ancak FTX Ventures ve Three Arrows Capital bu yatırıma öncülük ediyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesi dev şirketlerden yatırım almayı başardı

Fon toplama turu, FTX Ventures ve Three Arrows Capital tarafından yönetildi. Yatırım, FTX Venture’ın zero-knowledge proofs bir projeye yaptığı ilk desteği temsil ediyor. Diğer katılımcılar arasında Alan Howard, Amber Group, Blockchain.com, Brevan Howard, Circle Ventures, Finality Capital Partners ve Pantera yer alıyor. Mina Foundation CEO’su Evan Shapiro verdiği bir röportajda, şunları söyledi:

Buradaki ana fırsat, normal geliştiriciler için ZK proof ile program yapabilmek. Tarihsel olarak, bu mümkün değildi. ZK proof’la çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz programlama türlerinde süper iyi olan bir kriptograf olmanız gerekiyordu. Bunu heyecan verici kılan şey, Javascript’i bilen herhangi bir geliştiricinin artık ZK proof’la çalışabilmesidir.

Evan Shapiro, tokenlerin satıldığı fiyatı veya turun temsil ettiği Mina Vakfı hazinesinin yüzdesini paylaşmayı ise reddetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Şirketler, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı: Milyonlar Aktı! 1

Yatırım programının amacı ne?

Evan Shapiro’ya göre, ağ Aralık 2021’de yumuşak bir şekilde piyasaya sürüldü ve ekip o zamandan beri üretimi yavaş yavaş artırıyor. Shapiro, “Bu yatırımın temel işlevi, protokolü desteklemeye yardımcı olabilecek tekliflere destek verme kapasitemizi artırmak” diyor. Şimdiye kadar fon, ‘1.100 kadar’ hibeyi kabul etti ve ekip, ‘ZK Bootcamp‘ uygulama geliştirme programı için, vakfın bunlardan bir düzineyi yetiştirmek üzere seçtiği 100’den fazla başvuru aldı.

İlk grup arasında bir kimlik çözümü, çoklu oyunlar ve ‘yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir katman-2’ sayılabilir ve Shapiro, birçoğunun önümüzdeki altı ay içinde üretime geçmesini beklediğini söyledi. Diğer gelecek vaat eden ZK uygulamaları arasında ‘bir tür özel KYC kimliğine sahip bir DeFi uygulaması’, özel DAO işlemleri ve üyelikleri ve özel NFT sahipliği yer alıyor ve bunların tümü kullanıcılar ve geliştiriciler arasında sıkça istenen özellikler. Evan Shapiro, şunları söylüyor:

Bu, ZK proof’ların, yalnızca geliştiricileri seçmenin değil, insanların genel olarak kullanabileceği bir şey haline geldiği özel bir an. Bu, MINA ve uzay için heyecan verici bir şey.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap