Dev Şirket, Bu 2 Altcoin’i Sattı: Bitcoin’lerini ise Tutuyor!

Dev Şirket, Bu 2 Altcoin’i Sattı: Bitcoin’lerini ise Tutuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Şirket, Bu 2 Altcoin’i Sattı: Bitcoin’lerini ise Tutuyor!

Kanada merkezli kripto para madencisi Hive Blockchain (HIVE) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2021’de çıkardığı tüm Bitcoin’leri elinde tutarken, ürettiği altcoin projelerinden olan Ethereum (ETH)’un bir kısmını ve Ethereum Classic’in (ETC) tamamını sattığını söyledi.  Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Hive Blockchain, Bitcoin ve altcoin verilerini açıkladı

Vancouver, British Columbia merkezli kripto para madencilik şirketi, geçen yıl 1.768 Bitcoin ürettiğini, Ethereum’un yerel tokenı olan ETH’den 41.966 adet çıkardığını; bir kısmını çip yükseltmeleri için sattığını söyledi. Hive Blockchain ayrıca 46.209 ETC üretti. 2021 yılı boyunca, çıkardığı coin’lerin hepsini sattı.

BTC Piyasası: Dev Şirket, Bu 2 Altcoin’i Sattı: Bitcoin’lerini ise Tutuyor! 1

Madencilik şirketi, yıl boyunca hem Bitcoin hem de Ethereum üretimini birleştirerek “Bitcoin eşdeğeri kripto para birimleri” olarak adlandırdığı coin’lerden 3.222 adet üretti. Bu veri, Bitcoin başına 43.000 dolar ve ETH için 3.400 dolarlık piyasa fiyatları kullanılarak bakıldığında, yaklaşık 211 milyon dolara denk geliyor.   Hive başkanı ve COO’su Aydın Kılıç yaptığı açıklamada, “Şirket, geniş bir Bitcoin ve Ethereum madencilik ayak izine sahip olmanın benzersiz konumunun yatırımcılara benzersiz bir değer teklifi sunduğuna inanıyor” dedi.

Şirket, Hive’ın aylık Bitcoin üretiminin, ağ zorluğu yüzde 10 kadar artmasına rağmen yüzde 12 arttığını ve Aralık ayında, Kasım ayından 245 daha fazla BTC çıkarıldığı belirtildi. Bu arada şirket, ETH üretiminin Kasım’a göre yaklaşık yüzde 7 düşerek 2.178’e gerilediğini ve ETH için ağ zorluğunun Aralık ayında yaklaşık yüzde 2 arttığını söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap