Dev Japon Bankasından Önemli Ripple Hamlesi

Dev Japon Bankasından Önemli Ripple Hamlesi

Paylaş
Dev Japon Bankasından Önemli Ripple Hamlesi

300’den fazla kurumsal üyesi bulunan blockchain tabanlı ödeme ağı RippleNet, devamlı olarak yeni üyelere ulaşmayı ve üye sayısını arttırmayı başarıyor. 77 yıllık dev Japon bankası Ehime Bank da RippleNet’e katılan en güncel kurum oldu.

Ehime Bank ve Ripple Ortaklığı

Ripple destekli MoneyTap kullanacağı açıklanan Ehime Bank‘ın, müşterilerine anlık, ücretsiz ve sıkıntısız bir para gönderme hizmeti sunacağı belirtiliyor. MoneyTap’ın Ripple tabanlı havale çözümü 7 gün 24 saat hiçbir duraksama olmadan para aktarımı yapılabilmesini sağlıyor.

MoneyTap tarafından yayınlanan bnir basın açıklamasına göre banka tarafından başvuru çok daha önce yapıldı ancak 13 Nisan tarihinden itibaren başvuru kabul edildi. MoneyTap uygulaması direkt olarak akıllı telefonlardan kullanılabiliyor ve birçok banka ile etkileşime girilmesini sağlıyor.

MoneyTap bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Japonya içerisinde kullanıcılara banka hesapları arasında anlık havale yapabilmeleri imkanını veren ilk mobil uygulama  konumunda. Ripple ortağı SBI Holdings’in geliştirdiği bu uygulamanın uzun vadede Ripple’a ciddi katkı sağlayabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap