Dev İspanyol Bankası, Blockchain Platformuna Katıldı

Dev İspanyol Bankası, Blockchain Platformuna Katıldı

Paylaş
Dev İspanyol Bankası, Blockchain Platformuna Katıldı

İspanya’nın en büyük bankalarından birisi olan Caixa Bank, yaptığı açıklamada Blockchain platformu olan We Trade’in hizmetler listesine eklendiğini duyurdu. Bu hamle ile birlikte dev banka, Avrupa’da müşterilerine Blockchain teknolojisine erişme fırsatı veren ilk birkaç bankadan biri olmayı başardı.

2017 yılında kurulan ve IBM’in Blockchain teknolojisi üzerinde yerleşen We Trade, ilk başta 15 farklı Avrupa merkezli kurumun oluşturduğu bir konsorsiyum tarafından geliştirilmişti. O konsorsiyumda UBS ve Societe Generale gibi kurumlar da yer alıyordu.

We Trade, temel olarak alıcı ve tedarikçiyi tek bir merkezde buluşturmayı başarıyor. Platformun esas özelliği ise, Blockchain teknolojisi sayesinde alıcı ve satıcı arasında yaşanacak olası sorunları şeffaflık çerçevesinde çözmesi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan IBM ise, platformun küçük ve orta büyüklükteki işletmelere ticaret finansmanı konusunda yardımcı olacak şekilde dizayn edildiğini belirtti. Kurum, ayrıca We Trade’in fonksiyon gösterdiği her bir bölge için regülasyon uyumlu olduğuna da vurgu yaptı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap