Dev İddia: Tarihi Zirveye Yükselen Ripple (XRP) Saldırı Altında!

Dev İddia: Tarihi Zirveye Yükselen Ripple (XRP) Saldırı Altında!

Paylaş
Dev İddia: Tarihi Zirveye Yükselen Ripple (XRP) Saldırı Altında!

Kriptokoin.com – BitInfoCharts’tan gelen verilere göre, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimindeki işlemler, Ocak ayında görülen önceki 1,70 milyon olan yüksek seviyeyi geçerek, Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,53 milyona fırladı. Bu seviyelerle işlemler Ripple (XRP)’da, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash’in çok ötesinde. Ethereum, son 24 saat içinde 794.000 adet işlemde XRP’nin arkasında ikinci sırada yer alıyor.

Ripple (XRP) Ledger’ı üzerindeki işlem sayısı 3,53 milyon ile zirveye ulaştı

BitInfoCharts’tan gelen verilere göre, Ripple (XRP) Ledger’ı üzerindeki işlem sayısı, dün 3,53 milyon ile yeni bir ATH’ye ulaştı. İşlem sayısı  birkaç gün önce, 1,19 milyon olarak belirlendi. Son rakamlar işlem sayısındaki devasa bir artışa işaret ediyor.  XRP’deki işlemlerin sayısı şaşırtıcı bir şekilde yükselirken Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi ağlarda ise işlem sayısı aynı seviyelerde kaldı. BitInfoCharts’tan  elde edilen aşağıdaki grafikte, işlem sayısındaki ilginç değişim açıkça görülebiliyor.

Kaynak: BitInfoCharts

Büyük veri analisti: Ripple (XRP) ağı saldırı altında!

Büyük veri analisti ve Forbes yazarı olan Thomas Silkjær, XRP Ledger’ın spam yapmaktan başka bir amacı olmayan ödemeler ile bombardımana tutulduğunu belirtiyor. Thomas Silkjær konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

XRPL şu anda saniyede yaklaşık 90 işlem gerçekleştirirken, işlem ücretlerini yakma dışında hiçbir amaca hizmet etmeyen ağ sayısız ödemeyle saldırı altında.

İşlemlerin gittiği yerleri takip ettikten sonra Silkjær, bir kişinin deftere çok sayıda IOU gönderdiğine inandığını söyledi. XRP Ledger, insanlara herhangi bir varlık türünü elektronik olarak almaları için bir yol sunmak üzere tasarlanan bir IOU sistemi ile yerleşik ve merkezi olmayan bir borsaya sahiptir.

Forbes yazarı: Bu işlemlerin arkasındaki kişi bu süreçte 40.000 XRP harcadı

Silkjær, işlem gönderen kişinin bu süreçte yaklaşık 9.200 dolar değerinde 40.000 XRP harcadığına inanıyor. Thomas Silkjær konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Biri 2000’den fazla hesabı etkinleştirmek için 40 bin XRP harcadı; bu, XRP dışı ödeme işlemlerini göndererek tüm hesap rezervini yavaş yavaş yakıyor. Bu aslında XRPL ile ilgili komik bir şey. IOU’larınız varsa, hesap rezerviniz düşük olsa bile harcayamayacağınız için risk alamazsınız. Hesapta ücret ödemesi için yeterli XRP kaldığı sürece, harcayabilirsiniz. Bu aktivitenin amacı ne olursa olsun, mükemmel şekilde çalışan dağıtık bir ağ izliyoruz. Bravo!

Defter üzerindeki işlemleri gerçek zamanlı olarak XRP Ledger Livenet ile buradan takip edebilirsiniz.

Ripple (XRP) fiyatında son durum

Üçüncü en büyük kripto para birimi  Ripple, yazım sırasında ufak artışlarla 0,23 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük altcoin şu anda 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 1,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Ripple’la ilgili son dönemdeki kritik haberler için “Düşen Kama Paterni” Diyen Ünlü Analistten Kritik Ripple Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap