Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin’den Şaşırtan Ölçüde Alıyor!

Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin’den Şaşırtan Ölçüde Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin’den Şaşırtan Ölçüde Alıyor!

Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, Ocak ayı piyasa çöküşünde piyasayla birlikte düştü. Ancak piyasa paniğe kapılırken, balinalar bunu çantalarını düşük fiyatlardan doldurmak için bir fırsat olarak gördüler. İşte bu düşük fiyatlardan yararlananlar arasında Three Arrows Capital (3AC) da vardı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

3AC, 56 milyon dolar değerinde lider altcoin projesinden aldı

Su Zhu tarafından yönetilen hedge fonu, Ethereum’a yüklendi ve varlığa on milyonlarca dolar akıttı. Bu gelişme, CEO Su Zhu’nun geçmişte küçümsediği Ethereum hakkındaki yorumlarına rağmen yaşandı. Görünüşe göre Su Zhu artık bir Ethereum hayranı olmasa da, firması ağın sunduğu fırsatlardan yararlanmak için adım atıyor.

Wu Blockchain’den yeni bir rapor, 3AC’nin kripto satın alma faaliyetlerini hızlandırdığını gösterdi. Hedge fonuna ait olduğu tespit edilen bir adres, birkaç gün içinde hızla binlerce ETH satın aldı. 3AC, üç gün içinde toplam 56,67 milyon dolar değerinde ETH biriktirdi ve üç günde satın alınan tutar 18.575 ETH’ye ulaştı.

ETH alımlarının çoğu, bir seferde 2.000’lik artışlarla gerçekleşti ve zamanla önemli bir dengeye ulaştı.

3AC CEO’su Su Zhu Ethereum’u sevmiyor mu?

3AC CEO’su Su Zhu, son zamanlarda Ethereum’un en büyük hayranlarından biri değildi. Geçen yıl Kasım ayında CEO, Ethereum projesini geride bıraktığını söylemişti. Bu, Su Zhu’nun geçmişte desteklediği bir proje, ancak işlemlerin yüksek ücreti başta olmak üzere bu kararı alması için çeşitli sebepler sunmuştu.

Su Zhu, ETH’nin yüksek ücretleri nedeniyle kullanıcılarını terk ettiğinden yakındı. Bu noktada, ağdaki yüksek trafik nedeniyle işlem ücretleri katlanarak arttı ve daha küçük yatırımcıların Blockchain’deki işlemleri kullanamamasına neden oldu. Su Zhu, yeni gelenlerin yüksek ücretler nedeniyle alana girememelerini eleştirmiş ve bu durumu “hantal” olarak nitelendirmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin’den Şaşırtan Ölçüde Alıyor! 1

Ancak CEO’nun yakınmaları, yatırım firmasının dijital varlığa bakışını etkilemedi. Su Zhu’nun yorumları yapmasından yaklaşık iki hafta sonra Three Arrows Capital, yaklaşık 676,37 milyon dolar karşılığında 156.400 ETH satın aldı ve Wu Blockchain’in firmaya ait olduğunu belirlediği cüzdanına aktardı. Su Zhu da yaygın tepkiden sonra Ethereum ağındaki duruşunu yumuşattı ve Ethereum’u sevdiğini söyledi. Bununla birlikte, 3AC altcoin için desteğini sürdürmeye devam etti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap