Dev Düzeyleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini!

Dev Düzeyleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: Dev Düzeyleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini!

Kripto alanındaki pek çok kişi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline tepki olarak dijital altın olarak görülen Bitcoin’in (BTC) değerinin artacağı beklentisi içindeydi, ancak 24 Şubat’ta piyasanın muazzam bir satıştan muzdarip olmasıyla bunun tersi gerçekleşti. Öte yandan Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, gerçek altın, güvenli liman akışlarını çekerek, 13 aylık zirveyi gördü. Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve ABD Küresel Yatırımcılar CEO’su Frank Holmes son gelişmeleri yorumluyor ve altın ile Bitcoin tahminlerini paylaşıyor.

Mike McGlone, Bitcoin için çok iyi bir satın alma fırsatı olduğunu düşünüyor

Wolf of all Streets podcast’ine ev sahipliği yapan Scott Melker ile konuşan Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaların, özellikle hisse senetleri açısından oldukça önemli bir düzeltme için çok geciktiğini, ancak buna ilave olarak kripto piyasasında da hissedildiğini vurguluyor.

Özellikle Mike McGlone, bunun dijital varlık için bir ‘tanımlayıcı an’ olduğunu düşünüyor. Analist, aşağı yönlü riskler olsa da, fonları bir kenara bırakan uzun vadeli yatırımcılar için bunun “çok iyi bir satın alma fırsatı” olduğuna inanıyor. Emtia stratejisti şunları kaydediyor:

Burada vurgulanması gereken en önemli şey, kriptolar ve Bitcoin hala riskli varlıklar ve birçok kazanımdan vazgeçiyorlar. Hala orada daha fazla acı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 30.000 doların çok altına düşeceğini düşünmüyorum, 40.000 dolar civarında iyi bir direnç tutuyor. Bunun nihayetinde uzun vadeli traderlar için Bitcoin için çok iyi bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyorum. Tarihte belirleyici bir an olarak değerlendirilecek.

BTC Piyasası: Dev Düzeyleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini! 1

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonucunda altın fiyatı 24 Şubat’ta 13 ayın zirvesine tırmandı. Mike McGlone şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altın, 2.000 doların üzerinde kalıcı bir kırılma için çok gecikti. Bunu çok uzun zamandır arıyorduk. Ne yazık ki, bu böyle işliyor. Piyasalar sizi alt üst ediyor, inanmamanızı sağlıyor ve sonra patlıyor. Bu yüzden çok gecikti.

“Altın yüksek gerilim ortamında elde edilecek en iyi varlık”

Altın genel olarak artan jeopolitik gerilimler arasında güvenli liman olarak görülüyor ve fiyatı da buna bağlı olarak yükseldi. İki ülke arasındaki gerilimin tırmanmaya devam etmesiyle, altına yapılan yatırımlar da arttı. Sadece son 30 günde altına yaklaşık 1 trilyon dolar aşılandı.

BTC Piyasası: Dev Düzeyleri Öngören Analistten “Son Dakika” Altın ve BTC Tahmini! 2

ABD Küresel Yatırımcılar CEO’su Frank Holmes, altının yüksek gerilim ortamında elde edilecek en iyi varlık olduğuna inanıyor:

Altına baktığınızda, harika bir varlık olarak tarihsel öneminin genişliği ve derinliği, bir savaşınız olduğunda gerçekten ortaya çıkıyor.

Piyasa analisti, yaklaşan bir durgunluğun başlangıcını ve gelecekte oldukça önemli bir hisse senedi piyasası düzeltmesini öngörüyor:

Bence long tahviller, altın ve Bitcoin için harika bir satın alma fırsatı. Bu sadece bir zaman meselesi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap