Dev Bitcoin Borsası Tether Davasında Direnişini Sürdürüyor

Dev Bitcoin Borsası Tether Davasında Direnişini Sürdürüyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Tether Davasında Direnişini Sürdürüyor

Kriptokoin – Bitfinex, iddialarını “saçma” olarak nitelendirerek Tether’le ilgili toplu bir dava açılamayacağını ileri sürüyor. 6 Ekim’de açılan dava dosyasında, Bitfinex ve Tether’in yatırımcıları dolandırmayı ve piyasayı manipüle etmeyi amaçlayan “sofistike” bir plan yürüttüğü ileri sürülüyor.

Toplu Dava Şikayeti

Dava, Tether’in her USDT ihracının banka hesabında tamamen parayla kaplı olduğunu iddia ederken yalan söylediğini iddia ediyor. USDT’nin her birinin USDT’nin kripto para piyasasına yatırılan ilave bir dolar olduğu varsayımıyla bu teorilerin yatırımcı güvenini artırdığı ifade edilmişti.

Daha sonra Tether, kripto para fiyatlarını değiştirmek için “olağanüstü miktarda” temin edilmemiş kripto para vermekle suçlanıyor ve bu nedenle bu Tether dalgalanmasını Bitfinex borsasına aktarıyor. Sonuç olarak, fiyatlar artıyor ve ticaret de artıyor. Davaya göre, bu manipülasyon “insanlık tarihinin en büyük balonu” ile sonuçlandı.

Adı verilen diğer sanıklar arasında Bitfinex ve Tether’in büyük sahibi Digifinex, Crypto Capital Corp ve Global Trade Solutions AG’de  yer alıyor.

Bitfinex ve Tether Direniyor

Bitfinex, şikayetin reddedilmesini destekleyen üç temel argümanı listeledi.

Birincisi, şikayetin, yakın zamanda şikayete olan desteğini “geri almak” için değiştirilen, John Griffin ve Amin Shams tarafından “metodolojik kusurları” olan “yayınlanmamış” bir akademik makaleye dayandığını vurgulamakta.

İkincisi, Bitfinex, 2017’de Bitcoin’in çalışmasını etkileyen sayısız faktör olduğunu iddia ediyor.

Son olarak, borsa “dolaşımdaki toplam Tether USDT ihraçlarının büyüklüğünün yedi yüz katından fazla” bir pazarı manipüle etmenin imkansız olacağını savunuyor.

Bitfinex, davacılarla savaşmaya devam etmek ve “kripto para birimi topluluğunu savunmak” için verilen cevabın sonucuna varıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap