Dev Bitcoin Borsası OKex Bu Altcoini Listelemeye Başlıyor

Dev Bitcoin Borsası OKex Bu Altcoini Listelemeye Başlıyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası OKex Bu Altcoini Listelemeye Başlıyor

Kriptokoin – Dünyanın en büyük 3. kripto para borsası olan OKEx, bu hafta Tezos’u (XTZ) listeleyeceğini açıkladı.

4 Kasım’da yapılan bir duyuruda OKeX, XTZ mevduatlarının 6 Kasım’da saat 09.00 UTC’den itibaren yatırılabileceğini, XTZ’nin Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) karşılığında alımının ise bir gün sonra 7 Kasım saat 9.00 UTC’de başlayacağını belirtiyor.

XTZ ile para çekme işlemleri 8 Kasım’da 09.00 UTC’den itibaren geçerli olacak.

Eski Morgan Stanley analisti Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından kurulan Tezos, ademi merkeziyetçi/merkezsiz uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir blok zinciri platformu.

Açık kaynaklı protokol, blok zincirini hard fork yapmaya gerek duymayacak şekilde çekirdek protokol ve yönetişim yapılarında yapılan yükseltmeleri yönetebilecek paydaşlarla bir proof of Stake (PoS) connsensus algoritması kullanıyor.

Açıklamada, OKex Operasyon Başkanı Andy Cheung şu ifadelere yer veriyor:

“Tezos, sağlam bir topluluğa sahip saygın bir proje ve XTZ ağının değerini OKEx ekosistemine ekleyebildiğimiz için mutluyuz.”

Binance’in önceki hamleleri

OKex’in Tezos’u listelemesi, Tether vadeli işlem alım satım işlemlerini başlatmak için yaptığı planların ilanını izliyor. OKex 100x’e kadar kaldıraçlı doğrusal bir vadeli işlem sözleşmesi sunuyor. USDT Vadeli İşlem Sözleşmeleri, 14 Kasım’da başlatılacak ve 30 Kasım’da USDT Perpetual Swap’lar yapılacak.

Bu sonbaharda, borsaya yönelik olarak sahte hacim işlemi yapıldığında dair Blockchain Transparency Institute’tan gelen yeni iddiaları çürütmesi OKex’ten istenmişti.

Eylül ayı sonlarında Binance, Tether, Bitcoin ve yerel borsa tokeni Binance Coin’e (BNB) karşı işlem çiftleriyle birlikte Tezos ticaretini listelemişti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap