Dev Bitcoin Borsası Huobi’nin ABD Kolu Borsa İşlemlerini Aniden Durduruyor

Dev Bitcoin Borsası Huobi’nin ABD Kolu Borsa İşlemlerini Aniden Durduruyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Huobi’nin ABD Kolu Borsa İşlemlerini Aniden Durduruyor

Kriptokoin – Huobi’nin ABD kolu olan kripto para borsası HBUS Pazartesi günü yaptığı açıklamada önümüzdeki haftalarda operasyonları durduracağını açıkladı.

Şirket 15 Aralık 2019’da alım satım hizmetlerini durduracağını açıkladı. Müşterilerin tüm varlıklarını geri çekmesi için 31 Ocak 2020’ye kadar süreleri bulunuyor. Minimum para çekme gereksinimlerini karşılamak için yeterli bakiyesi olmayan tüm müşteriler için yapılan bir duyuruya göre, alternatif asgari gereksinimleri karşılayabileceklerini görmek için varlıklarını başka bir kripto veya fiat paraya dönüştürmeleri teşvik ediliyor.

Artık para yatırma işlemleri ise kabul edilmiyor.

Haberler, Huobi Group’un ABD merkezli müşterilerini, ABD yasalarına uymak için bir önlem olarak HBUS’u kullanmaya zorlayacağını açıklamasından yaklaşık bir ay sonra geliyor.

Şirket, Pazartesi günü yaptığı açıklamada borsanın işlemlerini durdurması ile ilgili olarak, “devam eden stratejik planın bir parçası olarak daha entegre ve etkili bir şekilde geri dönebilmek için” şeklinde bir ifade kullanıyor.

HBUS konuyla ilgili olarak yorumda bulunma taleplerimize de cevap vermedi.

ABD merkezli borsa 2018’in başlarında başlatılmış ve Mali Suç İcra Ağı tarafından para hizmetleri işi yapan bir kuruluş olarak tescil edilmişti.

Borsa ayrıca, bu yılın başlarında, OTC masası için büyük oyuncuları hedef alan bir kurumsal satış ve müşteri hizmetleri grubu başlatmıştı.

Huobi Grubu, ABD’deki bağlı şirketlerinden farklı olarak, geçtiğimiz hafta Çin hükümetinin önderliğindeki bir blok zincir ittifakına katılacağını duyurdu.

Eylül ayında, borsa Arjantin’de bir şube açmıştı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap