Dev Bitcoin Borsası Gemini’den Cameron Winklevoss: ETF’ler İle Tekerleği Yeniden İcat Etmiyoruz”

Dev Bitcoin Borsası Gemini’den Cameron Winklevoss: ETF’ler İle Tekerleği Yeniden İcat Etmiyoruz”

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Gemini’den Cameron Winklevoss: ETF’ler İle Tekerleği Yeniden İcat Etmiyoruz”

Kriptokoin – Son zamanlarda halka açık Bitcoin borsa yatırım fonları [ETF] hakkında çok fazla müzakere oldu. Şimdiye kadar, bu yatırım fonu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan [SEC] olumlu geri bildirim alamadı. Bu nedenle ETF konusu, gelecek için bir belirsizlik olmaya devam etmekte. Aslında, Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF önerisi, ABD’nin düzenleyici organının ilk reddettiği ETF olma özelliği taşıyor.

Bitcoin ETF

Gemini Kurucuları, Bitcoin ETF’sine başvuran ilk kişilerdi. Teklifleri iki kez reddedildi. Top şimdi SEC’in mahkemesinde yatıyor olsa da, 2020’deki tekliflerinden emin olsalar da Cameron Winklevoss kısa süre önce Financial Times’a bir açıklama yaptı ve şöyle dedi:

“ETF’ler, tarihsel olarak, altın piyasası gibi endüstrileriçin büyük bir nimet olmuştur. Bu insanların anladığı bir şey. ETF’ler en az 25yıldır var, bu yüzden tekerleği yeniden icat etmiyoruz, bitcoin ile GLD [enbüyük altın ETF] ‘yi yaratıyoruz. Yatırımcılar bu ürünü gayet iyi biliyor.”

SEC’in yakın vadede herhangi bir Bitcoin ETF’yi onaylayıponaylamayacağı hala belirsiz olsa da, New York merkezli Wilshire Phoenixtarafından açılan hibrid ETF – ABD Hazine bonosu borsa yatırım fonu teklifininkaderini görmek ilginç olacak.

ETF Konusu Belirsizliğini Koruyor

SEC’in Wilshire Phoenix’in ETF önerisiyle ilgili kararı içinplanlanan tarih 26 Şubat 2020 şeklinde. Aynı konuyu ele alan WilshirePhoenix’in Ortağı ve Fon Başkanı William Cai şu açıklamayı yapıyor:

“ETF ürünümüzü hisse senedi piyasasına dahil etmek,Bitcoin’e erişimi düzenlenmiş bir şekilde genişletmek için çok önemli.”

CME ve Bakkt, Vadeli İşlem sözleşmeleri açısından pazarın en önemli oyuncuları oldular. Ancak özkaynak riskinden korunma fonu yöneticileri bir kenara bırakıldı. Bunun ışığında, William Cai, riskten korunma fonlarının Vadeli İşlemler piyasasına erişemediğini ve hisse senedi piyasası söz konusu olduğunda bu sözleşmelerin “etkin araçlar” olabileceğini veya olmayabileceğini sözlerine ekledi. SEC’in son ETF kararı ile ilgili olarak Son Dakika: SEC’ten Yeni Bitcoin ETF Kararı! isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap