Dev Bitcoin Borsası Binance’ın CEO’su Türkiye İle İlgili Konuştu: “Bu Enerjik Ülke En Hızlı Büyüyen Kripto Uluslarından Biri”

Dev Bitcoin Borsası Binance’ın CEO’su Türkiye İle İlgili Konuştu: “Bu Enerjik Ülke En Hızlı Büyüyen Kripto Uluslarından Biri”

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Binance’ın CEO’su Türkiye İle İlgili Konuştu: “Bu Enerjik Ülke En Hızlı Büyüyen Kripto Uluslarından Biri”

Kriptokoin – Türkiye’deki son B2B etkinliğinde, geleneksel finans kurumlarından ve kamu sektöründen bir çok kişi önemli bir isimle selfie çektirmek için sıraya giriyorlardı. Kuşkusuz o isim Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” idi. CZ 19 Kasım’da Türkiye’de düzenlenen Sermaye Piyasası Zirvesi’ne katıldı.

BlockShow Asia 2019’daki konuşması ve yanlış raporlama iddiaları üzerine çıkan tartışma arasında CZ için yoğun bir ay geçti.

Türkiye’nin Kripto’da en hızlı büyüyen ülkelerden biri olarak övgüde bulunduğu ve Binance’in artık Türk Lirası’nı desteklediğini resmen açıkladığı sahnede yaptığı sohbetin ardından CZ, birkaç soruyu yanıtladı.

Türkiye için planınız nedir? Neden şimdi?

Amacımız, Türk toplumumuzun çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmek ve taleplerine cevap vermek. Türk topluluğumuza daha fazla hizmet vermek için çalışıyoruz ve yakında geleceğiz.

Türk toplumu yüksek oranda blockchain anlayışı gösterdi. Yüksek derecede bir coşku var. Binance artık kripto alışverişinde önemli bir yerde. Bugün yerel ortağımız Papara’nın yardımı ile Binance.com’a bir Türk Lirası üstünlüğü veriyoruz.

Huobi gibi diğer kripto borsaları, Türkiye’ye girerken katı uyum planlarını teşvik ediyor. Sizde de hiç var mı? Hiç yerel bir düzenleyici ile konuştunuz mu?

Mevzuata uyumu çok ciddiye alıyoruz. Hükümetlerle çalışmak, sürdürülebilir bir endüstri inşa etmenin ve daha fazla kabulü teşvik etmenin anahtarı. Geliştirme çabalarımızda daima yerel düzenleyicilerle çalışıyoruz.

Yerel kullanıcılar için dijital bir cüzdan olan Papara ile yerel işbirliğiniz birinci adım oldu. Türk kullanıcılar artık BTC, ETH ve XRP’yi Binance’ten Papara dijital cüzdanlarıyla doğrudan satın alabiliyorlar. Binance’ın Türkiye’deki ikinci adım nedir?

Çok yakında, doğrudan Türk Lirası Banka Havalesini Binance’a ekleyeceğiz. Ayrıca binance.com’da Türk lirası çiftleri ekleyeceğiz. Bunun dışında gerçekten Türkiye’ye yoğun yatırım yapmak istiyoruz Ayrıca önümüzdeki 3 ila 6 ayda ekip üyelerimizi 10-20 kişi arasında bir yerde artırmak istiyoruz. Ve kripto para birimi sektöründe bir iş arıyorsanız, lütfen bize başvursunlar.

Yol haritasındaki herhangi bir yerel ortaklığınız var mı, belki bir banka veya yerel borsa ile?

Bu alanda çeşitli girişimler ve ortaklar üzerinde çalışıyoruz. Önceden çok fazla açıklama yapamayacağız, ancak bizi izlemeye devam edin.

Kripto satışını Türk Lirası olarak yapmayı planlıyor musunuz? Ne zaman olabilir?

Evet, 15 Kasım’dan itibaren, Türk kullanıcılarımız fiat geçişi platformumuzdan kripto para satın alabilir ve satabilir. Kullanıcıların BNB, BTC, ETH, XRP ve BUSD’yi TRY ile satın almalarını sağlamak için düzenlenmiş ve güvenli bir ödeme sağlayıcısı olan Papara ile ortaklık kurduk.

Türkiye pazarındaki payınız nedir? Buradaki avantajlarınız ve zorluklarınız neler olacak?

Türkiye, kriptoya en güçlü taleplerden birini ve hızla büyüyen ilgiyi gösteren canlı bir ülke. Binance olarak, en iyi ürünü, en istikrarlı borsa platformunu, harika yerel dil müşteri hizmetleri ve elbette en düşük ücretleri sağlamak için çalışıyoruz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap