Dev Bitcoin Borsası Binance Yaptığı Haberden Dolayı Bu Siteye Dava Açıyor

Dev Bitcoin Borsası Binance Yaptığı Haberden Dolayı Bu Siteye Dava Açıyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Binance Yaptığı Haberden Dolayı Bu Siteye Dava Açıyor

Kriptokoin – 21 Kasım’da, kripto para haber sitesi The Block “Binance’in Şangay’daki ofisi polis baskını sonrasında kapatıldı” başlıklı bir haber yayınladı ve bu haberi bazı kaynaklara dayandırdı. Haberin ardından da Bitcoin’de bir gerileme başladı ve fiyat 6 bin 800 dolara kadar düştü.

Binance’ten konuyla ilgili bir açıklama da yapıldı. Şirketin C düzeyindeki yöneticileri, basın ilişkileri ekibi ve destekçileri, haberi olmayanlar için korku, belirsizlik, şüphe anlamına gelen “saf FUD” olduğunu iddia ediyorlar. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise yakın zamanda yaptığı açıklamada Binance’in The Block’u dava edeceğini söyledi.

Ne oldu?

İlk önce The Block’un “Daily” aboneliği altında paylaşılan tartışmalı makale, “konuya yakın birkaç kaynağın” Binance’in Şangay’daki yerinin “son haftalarda aniden kapılarını kapattığını” iddia etti. Haberin yeniden güncellenmesinin ardından bir “polis baskını” neticesinde ofisin kapatıldığı vurgulandı.

Daha önce de belirtildiği üzere, habere Binance CFO’su Wei Zhou ve topluluk üyeleri gibi kişilerin derhal tepki vermesi söz konusu oldu. Zhau, Binance’in Shanghai bölgesinde bir ilişkisi olmadığından baskın olmadığını iddia etti; Firmanın diğer yöneticileri hızlı bir şekilde durumu takip ettiler ve merkezsiz operasyonlara sahip herhangi bir firmaya yönelik olarak baskın olmadığı sonucuna ulaştılar.

Zhao ayrıca, Çin kripto para birimi sahnesinde, özellikle medyadaki bireylerin şirketler tarafından avantaj elde etmek için FUD rakiplerine rüşvet verilmesinin bilinen bir gerçek olduğunu belirtti.

Bu yalanlamalar nedeniyle, kripto para haber sitesi The Block endüstriden ve bireysel yatırımcılardan ciddi anlamda tepki aldı. Bu tepkiler üzerine The Block Haber Müdürü Frank Chaparro, bu durumu netliğe kavuşturmayı amaçlayan kapsamlı bir açıklama yazısı yayımladı. Chaparro, ekibinin yayınlanan makalenin arkasında olduğunu ve Şangay’daki en az iki Binance’in ofisinin bulunduğunu belirten Caijing.com’dan gelen raporları öne sürdüğünü belirtti. Borsa ile yakın çalışan, The Block’un sözde Binance kaynağının Caijing raporuna itiraz ettiği, ofisin Zhao da dahil olmak üzere yöneticilerin zaman zaman 200 personelinin yanında bulunduğunu söyledi.

Bir “polis baskınının” varlığı konusunda Chaparro, bir görgü tanığı olarak hareket eden anonim bir Binance çalışanı olan kaynaklarının “yetkililerin kapatma öncesinde ofislerden birini ziyaret ettiğini” iddia ettiğini söyledi. “Başlıkta kullanılan” baskınların, özellikle manşette kullanılmasının çevrimiçi olamayacak kadar belirsiz olduğu kabul edildi.

Binance CEO’su dava açma niyetini açıkladı

The Block durumu düzeltmek için adımlar atsa da, Binance durumdan hiç memnun değil. CZ, Cuma gecesi geç saatlerde (PST), bir varlık olarak Binance’in  “onları dava edeceğini” duyurdu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap