Dev Bitcoin Borsası Binance Ethereum Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor

Dev Bitcoin Borsası Binance Ethereum Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Binance Ethereum Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor

Kriptokoin – Lider Bitcoin borsası Binance, yakın zamanda duyurulan Ethereum ağı Muir Glacier yükseltmesini desteklemek için Ethereum (ETH) yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak.

Ethereum Ticareti Etkilenmeyecek

ETH ticareti yükseltme sırasında etkilenmeyecek olsa da, Binance yükseltilmiş ağın tam olarak yerine oturduğuna karar verdiği anda yatırma ve çekme işlemleri yeniden açılacağını ifade ediyor. Binance, mevduat ve para çekme işlemlerinin yeniden başlaması hakkında ayrı bir açıklama yapmayacağını belirtti. Borsa, yükseltme işleminden önce para yatırma işlemi yapmayı önerdi ve şu açıklamayı yaptı:

“Lütfen yukarıdaki ETH ağ bloğu güncellemesinden önce yatırmaişlemlerinizin tam olarak işlenmesi için yeterli zaman bırakın. Binancehesaplarında ETH sahibi olan tüm kullanıcılar için gereken tüm teknikgereksinimleri ele alacağız. ”

Muir Glacier Güncellemesi İstanbul Hard Fork’undan 1 Ay GibiKısa Bir Süre Sonra Gerçekleştiriliyor

Ethereum geliştiricisi James Hancock’un 22 Kasım teklifindeaçıklanan Muir Glacier yükseltmesinin, 1 Ocak 2020’de 9.200.000 blokta ana ağdaetkinleştirilmesi bekleniyor. Kesin tarih değişken blok süreleri ve zamandilimleri nedeniyle değişebilir ve Ethernodes.org web sitesinde gerçek zamanlıblok istatistikleri mevcut durumda.

Ağın gelişimine adanmış bir topluluk olan Ethereum Cat Herders tarafından yazılan bir blog yazısına göre, Muir Glacier’in sadece bir iyileştirme teklifi var: EIP 2384. Teklif, Ethereum’un Ice Age adı verilen “zorluk bombası”nı ertelemek için tasarlandı.

Ethereum’un zorluk bombası, yeni bloklar oluşturma sürecinikademeli olarak daha karmaşık hale getirmesi beklenen ve sonunda ağı bir proofof stake consensus algoritmasına yönlendirecek bir mekanizma.

Ethereum Cat Herders, 7 Aralık İstanbul güncellemesinden sonra zorluk bombasının zamanlamasını tahmin eden sorunlar nedeniyle Muir Glacier yükseltmesinin gerekli olduğunu açıklamış ve blog yazısında şöyle demişti:

“Zorluk bombasının devreye girmeye başladığı zamanın tahminedilmesi zor. İstanbul’u planlarken, ilk olarak 2020’nin ortalarına kadarbombanın fark edilmeyeceği tahmin ediliyordu. Bu, İstanbul’a geçişgüncellemesinde güvenli bir şekilde ertelenebileceği ima ediliyordu. Ancak butahminler yanlıştı. ”

Ethereum Cat Herders’a göre Muir Glacier yükseltmesiyalnızca Ropsten testnet ağında etkinleştirilecek. İstanbul yükseltmesinikaçırmış ve mevcut Ethereum zincirinin bir parçası olmayan düğüm operatörlerive madencilerin, istemcilerini en kısa zamanda Muir Glacier’e yükseltmeleriöneriliyor. Ethereum Vakfı’nın resmi bir açıklamasına göre, düğümlerin 30Aralık 2019’dan önce yükseltilmesi gerekiyordu.

Binance, 16 Aralık’ta, isimsiz Amerikan blockchain firması tarafından geliştirilen merkezi olmayan bir blockchain ağı olan Algorand’ın 2.0.2 ağ yükseltmesini desteklemek için benzer bir eylem açıklamıştı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap