Dev Bitcoin Borsası Binance Bu İki Ülkenin Paralarını Eklemeye Hazırlanıyor

Dev Bitcoin Borsası Binance Bu İki Ülkenin Paralarını Eklemeye Hazırlanıyor

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası Binance Bu İki Ülkenin Paralarını Eklemeye Hazırlanıyor

Kriptokoin – Kripto para borsası Binance, yakında kripto alımına yönelik Ukrayna ve Kazakistan’ın fiili para birimleri için destek sağlayabilir.

Kripto para haber sitesi The Block, iki para biriminin bugün Binance’in API’sine eklendiğini belirtiyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” geçtiğimiz günlerde, kullanıcıların “yakında çok daha fazla işlem çifti” bekleyebileceklerini vurgulamıştı.

Kripto para borsası Binance, yakında fiat-kripto alım satım tesisi için Ukrayna Grivnası (UAH) ve Kazakistan tengesi (KZT)’ye destek sağlayabilir.

The Block, UAH ve KZT para birimlerinin bugün Binance’in uygulama programlama arayüzü veya API’sına eklendiğini öğrendi. Binance, 24 Ekim’de Nijerya’nın para birimi Naira’ya (NGN) ve 31 Ekim’de Rus Rublesi’ne (RUB) destek verdiğinde, bu iki para birimini sırasıyla 24 ve 29 Ekim’de API’sına eklemişti.

NGN desteği ABD merkezli ödemeler teknolojisi şirketi Flutterwave ile ortaklaşa gerçekleştirilirken, RUB Cebelitarık merkezli elektronik ödeme platformu AdvCash ile entegre edildi.

Doğrudan fiat kripto para ticaret tesisi ilk önce Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” tarafından 21 Ekim’de açıklandı. Kısa bir süre önce Twitter’da ask-me-anything isimli (AMA) programı sırasında, CZ, dünyanın dört bir yanındaki rampaların eklendiğini ifade etmiş ve “giriş engelini azaltmak için çok önemli olduğunu” ve kullanıcıların “çok yakında daha fazla işlem çifti bekleyebileceklerini” vurgulamıştı.

Binance, fiat ağ geçidi için kanalları genişletmeye devam ediyor. Şu anda, bu türde altı kanal bulunuyor: Koinal, Simplex, Paxos, TrustToken, Flutterwave ve AdvCash.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap