Dev Bitcoin Borsası 16 Altcoin’i Delist Ediyor! Altcoin’ler Yüzde 50’den Fazla Çakıldı

Dev Bitcoin Borsası 16 Altcoin’i Delist Ediyor! Altcoin’ler Yüzde 50’den Fazla Çakıldı

Paylaş
Dev Bitcoin Borsası 16 Altcoin’i Delist Ediyor! Altcoin’ler Yüzde 50’den Fazla Çakıldı

Kriptokoin.com – Ünlü Bitcoin ve kripto para borsası OKEx, bugün aniden 16 altcoin’i borsadan delist edeceğini açıkladı. Borsanın bu kripto paraları platformdan kaldırma gerekçesi ise artık borsanın “listeleme kriterlerini” karşılamamalarıdır. Duyuru ile birlikte delist edilen altcoin’ler yüzde 50’den fazla değer kaybetti.

OKEx, 16 altcoin’i borsadan delist edeceğini açıkladı!

Önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası OKEx, kısa süre önce önemli bir karara imza attı ve şirketin 16 altcoin’i borsadan kaldıracağını açıkladı. Borsa resmi internet sitesinde konuya yönelik şu açıklamaya yer verdi:

Sağlam bir ticaret ortamı oluşturmak ve kullanıcılarımıza en iyi alım satım deneyimini sunmak için, listelenen tüm projelerin performansını sürekli izliyor ve listeleme özelliklerini düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Kullanıcılarımızın geri bildirimlerine ve OKEx Token Delisting/Hiding Guideline’a dayanarak, listeleme kriterlerimizi yerine getirmeyen 16 kripto para projesini platformdan kaldıracağız.

Borsanın delit edeceğini açıkladığı 16 altcoin’in listesi şu şekildedir: WinToken (WIN), ugChain (UGC), OFCOIN (OF), UCOT (UCT), SelfSell (SSC), IPChain (IPC), Olympus Labs (MOT), Merculet (MVP), Insolar (INS), CIChain (CIC), RealChain (RCT), CAI.TODAY (CAI), Delphy (DPY), Hi Mutual Society (HMC), TokenStars (ACE) ve LightChain (LIGHT). Borsanın açıklamasına göre 14 Aralık tarihinde TSİ 09.00’dan itibaren bu kripto paralarla bağlantılı ticaret çiftleri borsadan kaldırılacak. Borsanın bu kripto paraları delist etme gerekçesi ise artık “listeleme kriterlerini” karşılamamalarından ileri geliyor.

Borsanın duyurusu ile 15 altcoin çakıldı! Yüzde 50’den fazla değer kaybı yaşandı

OKEx’in borsadan kaldıracağını açıkladığı 16 altcoin’den bir tanesi hariç 15’inin duyuru ile birlikte aşağı yönlü harekete başladığı görülüyor (Insolar (INS) yüzde 1,2 oranında artış kaydetti). Hatta bazı kripto paralar sert düşüşler gördü ve yüzde 50’den fazla değer kaybetti. Borsanın açıklaması sonrası 16 kripto paradaki fiyat kayıpları şu şekildedir:

WinToken (WIN) yüzde 49 oranında değer kaybetti.ugChain (UGC) yüzde 44 oranında değer kaybetti.OFCOIN (OF) yüzde 23 oranında değer kaybetti.UCOT (UCT) yüzde 38 oranında değer kaybetti.SelfSell (SSC) yüzde 51 oranında değer kaybetti.IPChain (IPC) yüzde 35 oranında değer kaybetti.Olympus Labs (MOT) yüzde 37 oranında değer kaybetti.Merculet (MVP) yüzde 35 oranında değer kaybetti.CIChain (CIC) yüzde 47 oranında değer kaybetti.RealChain (RCT) yüzde 34 oranında değer kaybetti.TODAY (CAI) yüzde 40 oranında değer kaybetti.Delphy (DPY) yüzde 23 oranında değer kaybetti.Hi Mutual Society (HMC) yüzde 22 oranında değer kaybetti.TokenStars (ACE) yüzde 25 oranında değer kaybetti.LightChain (LIGHT) yüzde 41 oranında değer kaybetti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap