Dev Bankanın Stratejisi, Bitcoin’in Yükselişini Ateşleyebilir!

Dev Bankanın Stratejisi, Bitcoin’in Yükselişini Ateşleyebilir!

Paylaş
Dev Bankanın Stratejisi, Bitcoin’in Yükselişini Ateşleyebilir!

Kriptokoin.com – DTAP Capital’in kurucusu Dan Tepiero’ya göre, zengin hesap sahiplerine yönelik negatif faiz oranları genç nesil yatırımcıları Bitcoin’e yönlendiriyor ve yeni bir yükselişin fitilini ateşleyebilir.

DTAP Capital’in kurucusu: Deutsche Bank’ın negatif faiz oranları Bitcoin’i pompalayabilir

DTAP Capital’in kurucusu Dan Tepiero’ya göre, Deutsche Bank varlıklı hesap sahipleri için negatif faiz oranı uygulayarak genç nesil yatırımcıları Bitcoin’e götürecek:

Servetin yeniden dağıtımı Almanya’da başlıyor. Varlıklı müşterilerin nakit mevduatları yalnızca borçlandırılıyor. Altın, nakitten daha ucuz olması ve alternatif bir değer deposu olarak görülmesi nedeniyle bu durumdan fayda sağlamalı. Genç kuşak da Bitcoin’i elinde tutmalı.

Bir banka tarafından negatif faiz oranı uygulandığında, bu durumda Deutsche Bank’ta hesap sahiplerinin, faizlerini almak yerine, bankadaki mevduatlarını korumak için düzenli olarak ödeme yapmaları gerektiği anlamına gelir. Dan Tepiero, müşterilerin Deutsche Bank’taki durum nedeniyle, altın gibi geleneksel yatırım araçlarına daha fazla talep göstereceğini belirtti.

Bitcoin ve altın bu senaryodan neden faydalanır?

Geçtiğimiz iki yıl boyunca, ABD-Çin ticaret savaşı, Brexit gibi çeşitli jeopolitik riskler ve Güney Kore ve Japonya gibi Asya’daki büyük ekonomiler arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle ABD dolarına karşı altın’ın değeri belirgin şekilde arttı. Bitcoin gibi güvenli bir yatırım varlığı veya hisse senetleri piyasası ile ters orantılı bir varlık niteliklerini yeterince göstermedi. Bitcoin makro faktörlerden etkilenmeyen fiyat hareketlerini gösteriyor.

Ancak, yılın başından bu yana, Bitcoin fiyatı altın karşısında, ABD dolarına karşı yüzde 100’den fazla arttı. Bu nedenle, Bitcoin hem güvenli hem de özkaynaklarla ilişkilendirilemediğinden Ampleforth CEO’su Evan Kuo, bağımsızlığı nedeniyle belirli bir yatırımcı tabanına hitap edebileceğini söyledi:

Diğer varlıklara bağlı olmayan bir uçuculuğu olması yararlıdır. Kripto paranın değerli metallere, emtialara, hisse senetlerine, para birimlerine vb. maruz kalma riskinin neredeyse hiç olmadığını gösteren 10 yıllık veri var.

Uzmanlar: Yatırımcıların altın ve Bitcoin iştahını artabilir

Zamanla Bitcoin’in pazar değeri büyüdükçe, Tepiero gibi yatırımcılar, kripto para biriminin, daha genç yatırımcıların ilgisini çeken güvenli liman varlıklarının yanında bulunabilecek uygun bir alternatif değer deposuna dönüştüğünü belirtiyor. Yatırımcılar gözlerini altın ve bono piyasasına, muhtemelen de Bitcoin’e çevirirken, Credit Suisse CEO’su Tidjane Thiam, negatif faiz oranlarının bankalar ve müşterileri için yararlı olmadığını söyledi:

Olumsuz oranlar bankacılık sektörüne yardımcı değil, herkesin bunu görebileceğini düşünüyorum. Bu yüzden, bir noktada sektörü gerçekten yeniden harekete geçirmek için bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

2019’un dördüncü çeyreğinin başlangıcından bu yana, büyük Avrupalı ​​bankalar, olumsuz oranların bir sonucu olarak müşterilerinden sermaye çıkışlarında bir artış gördü.  3 Kasım’da İsviçre Ulusal Bankası başkanı Thomas Jordan, büyük bankaların mevcut oranlardan memnuniyetsizliğini ifade etmesine rağmen oranların negatif bölgelere düşebileceğini söyledi. Hem bankalar hem de müşterileri için stresli olan ortam, 2018’de özellikle kasvetli bir yıl geçirdikten sonra nispeten iyi performans gösteren altın ve Bitcoin’in iştahını artırabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap