Dev Banka Ripple ile Ortak Oldu

Dev Banka Ripple ile Ortak Oldu

Paylaş
Dev Banka Ripple ile Ortak Oldu

Hindistan’ın en büyük bankalarından olan Federal Bank, yaptığı açıklama ile kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Federal Bankası, uluslararası havalelerden yararlanabilmek için Ripple ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Özellikle Ripple yatırımcıları bu tarz ortaklıklar sayesinde kripto paraların çok daha çabuk benimseneceğini ve devletler bazında gerekli düzenlemelerin yapılacağını vurguladı. Her geçen gün kripto paralarla ilgili iş birliklerinin çoğalması kripto para yatırımcıları tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Kripto para dünyasının en büyük üçüncü ismi olan Ripple, atmış olduğu bu adım sayesinde Hindistan’daki kripto para sektöründeki rolünü çok daha fazla güçlendirdi. Hindistan’ın en büyük özel bankalarından olan Federal Bank, 29 Mart günü açıkladığı bildiride resmen Ripple ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Federal Bank, Ripple ile ortaklık kurduğunu açıkladığı gün BAE’de iki farklı havale platformu kurdu. Federal Bankası yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurduğu iki havale platformu ile Hindistan’a yapılan havale işlemlerini daha da hızlandıracağını düşünüyor.

BAE’ye kurulan havale platformlarından biri, BAE’de yaşayan Hindistan vatandaşlarının kendi memleketlerine daha hızlı ve basit para göndermesini sağlayacak. 2018 yılında yaklaşık olarak 1,5 milyar dolar ciro yaptığını açıklayan Federal Banka, Hindistan havale işlemlerinin yüzde 15’lik bir kısmına sahip. Güçlü banka, Blockchain ile havale işlemlerinde avantaj elde edebileceğine inanıyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre Ripple, gelişmiş teknoloji bakımından hem ülkeye hem de bankaya ciddi katkılar sağlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap