Deutsche Telekom, önemli miktarda CELO satın alarak Celo’ya katılıyor

Deutsche Telekom, önemli miktarda CELO satın alarak Celo’ya katılıyor

Paylaş
Uzman Coin: Deutsche Telekom, önemli miktarda CELO satın alarak Celo’ya katılıyor

Deutsche Telekom, önemli miktarda Celo varlığı (CELO) satın alarak merkeziyetsiz finansal ekonominin geleceğine yatırım yapıyor. Celo, merkeziyetsiz finansal (DeFi) sistemleri ve araçları, akıllı telefonu olan herkes için erişilebilir hale getirmeye odaklanan açık kaynaklı bir blok zinciri ekosistemi. Deutsche Telekom, küresel Celo Refah Birliği’ne katılan ilk telekomünikasyon firması olacak.

“Bu yatırımla hem kendi ağımızı hem Celo ağını daha güvenli hale getiriyoruz”

T-Systems’ın CEO’su ve Deutsche Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Adel Al-Saleh, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “CELO’ya yaptığımız yatırım, T-Systems tarafından işletilen altyapı ile birleştirildiğinde, şirketimizin açık bir blok zinciri ağına katılımı ile stratejik bir yaklaşım elde etmesini sağlamaktadır. Bu yatırım ile hem kendi ağımızı hem de Celo ağını daha güvenli hale getirebiliyor ve Celo ağı üzerinde kullanıcı girişini ve farklı kullanım senaryoları geliştirilmesini kolaylaştırabiliyoruz.” dedi.

Celo ekosistemi üzerinde altyapı işletecek

Deutsche Telekom, Celo ekosistemi üzerinde altyapı işletecek. Bu sayede, Deutsche Telekom’un alt kuruluşu olan T-Systems MMS Open Telekom Cloud’u (OTC) kullanarak bir doğrulayıcı (validatör) görevi görecek. OTC, Avrupa düzenleyici çerçeve kapsamındaki sıkı güvenlik ve uyumluluk gerekliliklerini karşılıyor, güvenli finansal hizmetlerin dünya çapında akıllı telefonlar üzerinden erişilebilir olmasını sağlıyor.

Ek olarak, Deutsche Telekom SMS API sistemini de açarak doğrulayıcıların bu servisi kullanarak doğrulama mesajları göndermesini sağlayacak. Celo platformunda SMS sağlayıcılarının çeşitliliğini arttırmak hem güvenliği hem de merkeziyetsiz telefon doğrulaması protokolünün güvenilirliğini geliştirecek. Bu, Celo blok zincirini kullanımı kolay bir hale getirecek.

130’dan fazla Birlik üyesi ile, Celo’nun misyonu herkes için refah şartlarının oluşturulduğu bir finansal sistem yaratmaktır.

“Deutsche Telekom’un desteğini almaktan mutluyuz”

Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg ise “Celo ağının güvenli hale getirilmesinde, Celo altyapısının geliştirilmesinde ve doğrulayıcı olarak önemli katkılar yapılmasında Deutsche Telekom’un desteğini almaktan mutluyuz. CELO edinimi ve mobile-first tasarımlı platformunun üzerine yapılan geliştirmelerin güçlü birlikteliği, dijital varlıkların kitle piyasada benimsenmesini hızlandıracak ve her yerden akıllı telefon kullanıcılarına sağlam, güvenli ve düşük maliyetli ödeme imkanı sunacak.” şeklinde konuştu.

Deutsche Telekom’un CELO satın alımı Telekom Innovation Pool (TIP) tarafından gerçekleştirilecek. TIP, Deutsche Telekom’un stratejik yatırım fonu ve Deutsche Telekom Sermaye Ortakları (DTCP) tarafından yönetiliyor.

Celo hakkında

Celo, herkes için refah sağlayacak bir finansal sistem oluşturma amacını taşıyan çeşitli teknolojik altyapılar, kurumlar ve bireylerden oluşan, mobil öncelikli, ve açık kaynaklı bir ekosistem. Celo ekosistemi; proof of stake blockchain teknolojisini (Celo Platformu), kendine ait doğal varlığını (CELO), iki stabil değerli kripto para varlığını (cUSD, cEUR), ve dünya çapında 130’dan fazla, Andreessen Horowitz, Anchorage, Coinbase, GSMA, Mercy Corps, Grameen Foundation, Prosegur, Abra ve cLabs’in de dahil olduğu kuruluştan oluşan Celo Vakfı Refah Birliği’ni içeriyor. Bu Birlik, Celo ekosisteminin büyümesi ve gelişmesi için çalışıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap