Deutsche Bank’tan kripto paralar için şaşırtıcı 2030 tahmini

Deutsche Bank’tan kripto paralar için şaşırtıcı 2030 tahmini

Paylaş
Deutsche Bank’tan kripto paralar için şaşırtıcı 2030 tahmini

Alman bankacılık devi Deutsche Bank, gelecek on yılda para trendlerinin ele alındığı yeni bir raporunda, itibari paraya dayalı mevcut finansal sistemler içindeki kırılganlığın artmasının bir sonucu olarak kripto para kabulünün hızlanabileceğini ileri sürdü.

Bankanın stratejisti Jim Reid tarafından yazılan 84 sayfalık raporda, 2030 yılına gelindiğinde alternatif para birimlerine olan talebin yükselişe geçeceği, nihayetinde dijital para birimlerinin de nakdin yerini alabileceği öngörülüyor.

Banka, insanların kaydileştirilmiş ödeme araçları ve gizliliğe yönelik artan talebinin daha fazla kişiyi dijital paralara çekebileceğini tahmin ediyor.

Raporda ayrıca, enflasyonun finansal sisteme artarak yerleşebileceği ve itibari paranın sürdürülebilirliği konusunda şüpheler oluşabileceği uyarısında bulunuldu. Banka, bunun doğrudan bir neticesi olarak alternatif para birimlerine olan talebin muhtemelen 2030 yılına kadar önemli ölçüde daha yüksek olacağını söylüyor.

Bankaya göre, itibari paraya dayalı mevcut sistemi bir arada tutan kuvvetler artık kırılgan görünüyor ve 2020’lerde yıkıma uğrayabilir.

Öte yandan Alman bankacılık devi, hem internet hem de Blockchain cüzdanı kullanıcıları sayısından hareketle kripto paraların gelecekteki kullanıcı tabanına dair bir projeksiyon yapıyor.

Raporda yer alan aşağıdaki grafik, internet kullanıcılarının sayısıyla Blockchain cüzdan sayısının kullanıcılarını karşılaştırıyor. İkisi arasında açık bir korelasyon olduğu görülürken Deutsche Bank, bu korelasyonun devam edeceğini ve nihayetinde Blockchain cüzdanı kullanıcılarının 2030’a kadar 200 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

Son olarak şirket, yeni ve ana akım bir kripto paranın beklenmedik bir şekilde ortaya çıkmasının sürpriz olmayacağını vurguluyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap