“Destansı Boğa” Diyen Analistten Dev Ripple ve Ethereum Tahmini

“Destansı Boğa” Diyen Analistten Dev Ripple ve Ethereum Tahmini

Paylaş
“Destansı Boğa” Diyen Analistten Dev Ripple ve Ethereum Tahmini

Kriptokoin.com – 2019 yılında, Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin ve altcoin fiyatlarının nereye gittiğinin bir göstergesi haline geldi. Bu metriğin yükselişi veya düşmesi, Bitcoin ve altcoin’leri oldukça farklı şekillerde etkiledi. Çünkü Bitcoin baskınlığı arttığında fiyatı da artar. Öte yandan altcoin’ler, baskınlık büyük olduğunda düştü ve Bitcoin baskınlığı düştüğünde büyüdü. Son birkaç gün içinde, Bitcoin’in baskınlığı %65’e düştü. Bu popüler analist John Kiguru’ya göre, altcoin’lerin yakında büyümeye başlayabileceğini ve Ethereum ve Ripple’ın yeni bir ralli başlatabilceğini gösteriyor. Bitcoin için bu, ayıların baskısının arttığını gösteriyor.

John Kiguru: Ethereum ve Ripple, Bitcoin düşerken patlayabilir

Eylül ayında, Bitcoin en yüksek baskınlık seviyesini %71’e ulaşarak test ediyordu. Aynı zamanda, Bitcoin 10 bin doların üzerinde işlem görüyordu ve öyle görünüyor ki yıllık maksimum 13 bin doları aşmak istiyordu. John Kiguru’ya göre Ethereum ve XRP, Bitcoin baskınlığı düşmeye devam ederken piyasanın geri kalanından ayrılmaya hazırlanıyor. Bitcoin düşmeye devam ederken, baskınlık düşmeye devam ediyor ve birçok yatırımcı onu terk ediyor.

Coin360 Bitcoin grafiği

Altcoin’lere gelince, Bitcoin 10 bin ABD dolarının üstünde tutulduğunda, çoğu kilit desteklerin üzerinde kalmaya çalıştı ve Bitcoin düştüğünde, daha yüksek seviyeleri kırıldılar. Analiste göre, sahne şimdi benzer görünmeye başlıyor. Bitcoin son birkaç gün içinde düşüş eğilimine girerek altcoin’leri dalgalanmaya zorlayabilecek şekilde hakim durumda.

ETH/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Popüler analist: Ethereum ve Ripple muhteşem bir altcolin rallisi için hazır!

Altcoin sahiplerine göre, muhteşem bir altcolin rallisi için piyasa uzun süredir hazır. Yılın başında gerçekleşen altcoin sezonunun başlamasından sonra, özellikle Bitcoin hem fiyat hem de baskınlıkla mücadele ettiğinden, altcoin’ler eşit derecede etkileyici rakamlar yayınlayamadı. Ethereum ve XRP gibi en iyi altcoin’ler mevcut direnç seviyelerindeler ve temel direnç pozisyonları ile mücadele ediyorlar. Ethereum son birkaç haftadır 185 dolarlık desteğin üstünde kalmak için mücadele ediyor.

XRP/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bu analiste göre “boğaların” yıl sonuna kadar fiyatları 200 doların üzerine çıkarmaya çalıştığını ve ETH’nin yıllık maksimum 345 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Öte yandan analiste göre, XRP ralli için savaşmaya devam ediyor ve 0,30 doların üstüne çıkmaya çalışıyor. Analiste göre kripto paranın yıllık maksimum 0,50 doların görüleceği bir yer şu anda yok.

Sonuç

Analiste göre, Ethereum ve XRP, Bitcoin baskınlığı düşmeye devam ederken yeni bir ralliye hazırlanıyor. XRP için yıl boyunca yapılan birkaç olumlu duyuru, rallilere ilham vermedi ve yatırımcılar arasında sıkıntıların arttı. Analiste göre, Ethereum ve XRP için yıl sonundan önce büyük bir yükseliş bekleniyor ve boğalar bunun büyük bir kırılmaya neden olabileceğini umuyorlar. Popüler analistlerin en sıcak kripto para tahminleri için “Ünlü Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bir Sonraki Adımını Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap