DeSantis’in CBDC yasaklama teklifine karşı çıkıldı

DeSantis’in CBDC yasaklama teklifine karşı çıkıldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DeSantis’in CBDC yasaklama teklifine karşı çıkıldı

Haven1 yöneticisi Ron DeSantis, CBDC‘leri yasaklama teklifine Haven1 yöneticisinden yanıt geldi.

Kripto para kesiminin hükümetler özelindeki en kıymetli mevzularından olan CBDC’ler için açıklamalar gelmeye devam ediyor. Haven1 yöneticisi, DeSantis’in bahse dair görüşlerine karşı çıktı.

Ron DeSantis: CBDC’leri yasaklamanın ziyanları daha fazla

Haven1 Foundation’ın yöneticisi ve Yield App’in dijital servet platformu portföy yöneticisi Akash Mahendra, Ron DeSantis’in CBDC’leri yasaklama teklifinin “faydadan çok zarar” getirebileceğini söz etti. Mahendra, politikayı kripto para üniteleriyle karıştırmamak gerektiğini vurgulayarak, CBDC‘lerin banka hesabı olmayanlara yardım etme ve kabahat faaliyetlerini azaltma konusunda teknolojik avantajlara ve faydalara sahip olduğunu ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: DeSantis’in CBDC yasaklama teklifine karşı çıkıldı 1

Mahendra, Ron DeSantis‘in ABD lideri seçilmesi durumunda CBDC’leri yasaklama teklifine karşı olarak, bu türlü bir kararın “faydadan çok zarar” getirebileceğini belirtti. Haven1 Foundation yöneticisi ve Yield App’in dijital servet platformu portföy yöneticisi olan Mahendra, dijital paranın yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve CBDC’lerin ileride mevcut ödeme sistemlerine entegre edileceğini söyledi.

Mahendra açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Merkez bankası dijital para üniteleri (CBDC’ler), Ron DeSantis’in lider seçilmesi durumunda ABD’de CBDC’leri yasaklama kelamı vermesiyle tekrar dikkat çekti. Fakat saf siyaseti kripto para üniteleriyle karıştırmak ziyanlı olabilir. Kripto para üniteleri, CBDC’lerden temel olarak farklı olan değişmezlik, saklılık, şeffaflık, ademi merkeziyetçilik ve kıtlık üzere eşsiz özellikler sunar.”

Mahendra, açıklamalarına şu formda devam etti:

Paranın dijitalleşmesi ve CBDC’lerin mevcut ödeme sistemlerine entegrasyonu yakın bir gelecekte gerçekleşecek. Fakat ABD hükümeti bir CBDC oluşturmayı düşünürse, yalnızca teknolojik avantajları ve yararları göz önünde bulundurmalıdır.”

Mahendra, CBDC’ler için API’ler geliştirmek ve konsepti gerçeğe dönüştürmek gayesiyle Quant Network üzere şirketlerin Bank for International Settlements ve Bank of England ile İngiltere’deki Project Rosalind üzere projelerde iş birliği yaptığı örnekler de verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap