Değerli Gelişme: FBI İçin Kripto Para Ünitesi Oluşturuluyor!

Değerli Gelişme: FBI İçin Kripto Para Ünitesi Oluşturuluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Değerli Gelişme: FBI İçin Kripto Para Ünitesi Oluşturuluyor!
  • ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), bir Kripto Para-Sanal Varlık Sömürü Birimi oluşturduğunu duyurdu.
  • Birim, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibinin (NCET) bir parçasıdır ve Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) hizmet edecek.
  • NCET ayrıca deneyimli bir bilgisayar suçları savcısı olan Eun Young Choi’yi ilk Direktörü olarak atadı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Kripto Para-Sanal Varlık Sömürü Birimi adı verilen Blockchain analizi ve sanal varlık ele geçirme için bir birim kurduğunu duyurdu.

DOJ, FBI için kripto para birimi oluşturuyor!

Sanal Varlık Sömürü Birimi, FBI’a hizmet veren kripto uzmanlarından oluşan bir ekipten oluşacak. Ayrıca gelecekteki tehditlere karşı kripto birimi uygulama araçları geliştirmeye çalışacak. Birim kripto borsaları, kripto para karıştırıcıları ve kara para aklama ile uğraşan diğer kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen kripto para biriminin cezai kullanımlarını araştırmak için 2021’de oluşturulan bir bölüm olan Ulusal Kripto Birimi Uygulama Ekibi’nin (NCET) bir parçasıdır.

BTC Piyasası: Değerli Gelişme: FBI İçin Kripto Para Ünitesi Oluşturuluyor! 1

Yeni birimin oluşturulmasıyla birlikte NCET, ABD sınırları dışında da faaliyet göstermeye başlayacak. Sanal Varlık Sömürü Birimi, Adalet Bakanlığı‘nın daha önceki çabalarını güçlendirmeyi ve yerel ve uluslararası hükümet düzeylerinde kanun yaptırımlarını desteklemeyi planlıyor. NCET’i denetleyen Başsavcı Yardımcısı Kenneth A. Polite Jr., suçluların dijital varlıkları “siber saldırıları, fidye yazılımlarını ve gasp planlarını beslemek için” giderek daha fazla kullandığını söyledi. Ayrıca, NCET’in “departmanın bu teknolojileri içeren suçların büyümesiyle mücadele çabalarının odak noktası” olarak hareket edeceğini söyledi.

NCET ilk direktörü atadı! İşte detaylar…

Duyuru ayrıca kıdemli bilgisayar suçları savcısı Eun Young Choi’nin NCET Direktörü olarak atandığını da içeriyor. Choi, ABD adalet sisteminde neredeyse on yıllık bir deneyime sahip. 2021’den beri ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco’nun Kıdemli Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Bundan önce New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD Savcılığı’nda çalışmıştır.

BTC Piyasası: Değerli Gelişme: FBI İçin Kripto Para Ünitesi Oluşturuluyor! 2

Özellikle Choi, geçen yıl 80 milyon JPMorgan Chase müşterisi de dahil olmak üzere 100 milyon tüketiciden bilgi çalan bir Rus hacker hakkında bir soruşturma başlattı. Choi, NCET’in “dijital varlıkları çevreleyen teknolojinin büyüyüp gelişmesini sağlamada çok önemli bir rol oynayacağını” ve kripto varlıkların yasa dışı kullanımıyla mücadele çabalarını artıracağını söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap