Değerli Argüman: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı!

Değerli Argüman: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Değerli Argüman: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı!

TRON ağının kurucusu olan Justin Sun hakkında birçok sav ortaya çıkıyor. Bilhassa, son vakitlerde Binance borsasında ağır bir biçimde kullanılan TUSD stablecoin’inin kapalı sahibi olduğu tez edilmekte. Artık ise, TUSD ile ilgili bir dava ile karşı karşıya kaldı. İşte detaylar…

TRON kurucusu değerli dava ile karşı karşıya

Archblock’un kurucusu, açtığı bir davada Justin Sun’ın gizlice True (TUSD) stablecoin satın aldığını argüman ediyor. Tron’un kurucusu Sun, bir müddettir TUSD’nin zımnî sahibi olduğuna dair söylentiler ve spekülasyonlarla çaba ediyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere hem Sun hem de TrueUSD argümanları başka ayrı reddetti. Artık bir dava Sun’ı TUSD’yi kapalı tekniklerle elde etmekle suçluyor. Dava, Sun’ın kendi rolünü gizlerken satın alma sürecini gerçekleştirmek için bir dizi kuruluş ve kişiyi istihdam ettiğini argüman ediyor.

TrueToken 2018 yılında TrueUSD’yi (TUSD) piyasaya sürdü. Coin, emanet hesaplarında tutulan karşılık gelen USD rezervleri ile dolara sabitini sürdürüyor. CoinMarketCap’e nazaran TrueUSD şu anda piyasa pahasına nazaran en büyük beş stablecoinin en küçüğüdür. Sun’ı yıllardır takip eden söylentiler göz önüne alındığında, kripto topluluğunun reaksiyonu ekseriyetle sakin oldu. Twitter’da paylaşılan ekran imgelerinde Sun, rastgele bir satın almanın detaylarının zımnî kalmasını talep etmiş üzere duruyor. Kripto sanayisinin şeffaflık eksikliği konusundaki ironik ünü düşünüldüğünde bu dert verici bir işaret.

TUSD fiyatında değişiklik yoktu

ABD dolarına 1:1 oranında sabit kalacak biçimde tasarlanan TUSD’nin fiyatında değerli bir değişiklik kaydedilmedi. Tron’un kurucusu bu yıl basında pek de beğenilen olmayan nedenlerle sık sık gündeme geldi. Mart ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Sun ve üç şirketini suçladı. ABD’li düzenleyici, Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd. ve Rainberry Inc. şirketlerini, Tronix (TRX) ve BitTorrent (BTT) kripto varlık menkul değerlerini yasadışı olarak sunmak ve satmakla suçladı.

BTC Piyasası: Değerli Argüman: TRON Mucidi, Gizlice Bu Altcoin’den Satın Aldı! 1

SEC ayrıyeten Sun ve şirketlerini TRX için ikincil piyasayı kapsamlı wash-trade yoluyla hileli bir biçimde manipüle etmekle suçladı. Ağır süreç hacmi imajı vermek ve fiyatları manipüle etmek için birebir anda yahut neredeyse tıpkı anda büyük ölçülerde alım ve satımı içeren bir uygulama. Ayrıyeten, ünlülere TRX ve BTT’yi tanıtmaları için fiyatlarını açıklamadan ödeme yaptığı argüman edilmekte. Bu sayede ünlüleri de dürüst hayranlar olarak gösterdiler. Önümüzdeki süreçte davaya yönelik gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Çünkü argümanlarda gerçeklik hissesi olup olmadığını vakit gösterecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap