DeFi Uygulamalarında Kilitli Ether Sayısı Artıyor!

DeFi Uygulamalarında Kilitli Ether Sayısı Artıyor!

Paylaş
DeFi Uygulamalarında Kilitli Ether Sayısı Artıyor!

Merkeziyetsiz finans uygulamalarında kilitli kalan Ether miktarı artarken, fiyat son hız düşmeye devam ediyor. Son günlerde Bitcoin ile beraber düşüşe geçen Ethereum, 2,7 milyon kilitli Ether ile tüm zamanların en yüksek kilitli ETH seviyesine ulaştı.

DeFiPulse tarafından aktarılan verilere göre kilitli ETH miktarı Haziran ayından beri durmaksızın arttı ve hala düşüşe geçmiş sayılmaz. 2,7 milyon adet kilitli ETH’nin yüzde 12,5’i yani 337.800 adeti merkeziyetsiz kredi uygulaması Compound içerisinde tutuluyor. Kalan Ether ise merkeziyetsiz kripto para borsalarını ve türev platformlarını kapsayan DeFi uygulamalarına bölüştürülmüş durumda.

Piyasa şartları ne olursa olsun, DeFi uygulamalarının sayısının ve kullanımının artması da aslında yeni bir sektör ortaya çıktığını göstermekte. Ethereum basın saatine göre yüzde 1,48’lik düşüşe ve 147 dolarlık birim fiyata sahip. İlerleyen günlerde Ethereum’u bekleyen önemli bir güncelleme, Istanbul hard fork’u var ve bunun fiyatı nasıl etkileyeceği merak edilmekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap