DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi!

DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi!

Paylaş
BTC Piyasası: DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi!

Yazılımsal bir açıktan faydalanarak hacklenen Arcadia Finance, toplamda 455 bin dolarlık Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) kaybetti.

Sistemde yer alan kod boşluğundaki bir sorun, Arcadia Finance’i büyük ziyana uğrattı. Yazılım tarafına sızan kripto hırsızları, güvenlik açığından faydalanarak toplamda 455 bin dolara denk gelen Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) ele geçirdi. Blockchain araştırma şirketi olan PeckShield, hususa dair açıklama yaparak ikazda bulundu. Kod bloklarındaki girdilerin doğrulanmamış olmasını öne süren PeckShield, olayın kritik bir duruma evrilebileceğini vurguladı.

BTC Piyasası: DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi! 1

Kripto Hırsızlıkları Her Geçen Gün Artıyor

Bir müddettir artış eğiliminde olan kripto para piyasası, yasa dışı olayları tetiklemiş halde. Yakın vakitte artan kripto hırsızlıkları, neredeyse tüm dalı sardı. Bilhassa de kripto projelerinin toplumsal medya hesaplarına sızan hackerlar, Discord sunucuları ve Twitter hesaplarını gözüne kestiriyor. Bu mecraları ele geçiren saldırganlar, büyük bir oranda yarar elde edip, tam karşıtı oranda ise projeye darbe vuruyor.

BTC’nin değerli bir eşiği aşmasından sonra kesimin canlanmasını fırsat bilen saldırganlar, kriptonun birçok kolunda faaliyet göstermeye çalışıyor. Son olarak Arcadia Finance, yazılımdan kaynaklı meseleler ile başa çıkmaya çalışıyor. Toplamda 455.000 dolarlık ziyana uğrayan şirket, mevzu hakkında bilgilendirmeler yapmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap