DeFi Altcoin’i Stafi (FIS) Nedir?

DeFi Altcoin’i Stafi (FIS) Nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: DeFi Altcoin’i Stafi (FIS) Nedir?

Stafi (FIS) nedir? Stafi (FIS), DeFi protokolü ile çalışan ve stake edilebilen bir kripto para birimidir. ERC-20 tokenlar ile takas etmek ve stake edebilmek mümkündür. Bu Coin, Stafi ağının yerel kripto para birimidir. İşlemlerin ücretlerini ödemek için ve DeFi’de anahtarlı likidite yapmak için kullanılmaktadır. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Stafi (FIS) nedir?

Projenin amacı; yatırımcılara Stafi ağı üzerinden ERC-20 token staking ve bu ağ üzerinden borç vermesini sağlamak için oluşturulmuştur. Proje, ABT Token’ı kullanıcılarına sunarak mainnet ve token likiditesi arasındaki çelişkiyi bitirmeyi amaçlamıştır. Yatırımcılarına stafi ağı üzerinden yeni FIS Coin ve ERC-20 tokenlarını oluşturma fırsatı sunmaktadır.

Bankalardan borç alamayan kullanıcılar, Stafi ağı üzerinden FIS Coin sahiplerinden borç alabiliyorlar. Bu yazının yazıldığı tarihteki güncel piyasa fiyatlarına göre 1 Stafi (FIS) Coin fiyatı 7,5 TL’dir. Güncel döviz kuru ile 0.52 dolar’a denk gelmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları;

  • Yatırımcılar, belirli bir FIS Coin teminatı vererek belirli vadede ERC-20 token staking işlemini yapabilirler.
  • Böylece, vadenin sonunda pasif gelir elde etme fırsatına sahip olurlar.
  • FIS Coin yatırımcıları, kendi varlıklarını teminat göstererek Stafi ağındaki diğer yatırımcılardan borç alabilirler. Geri ödemesinde ise faiz uygulanır. Böylece, alacaklı faiz geliri elde etmiş olur.
  • FIS Coin, yatırımcıları cüzdanlar arası sınır ötesi transfer ve takas işlemlerini bir kaç dakika içinde hızlıca gerçekleştirebilir ve bunun karşılığında düşük işlem ücreti ödemektedirler.

Dezavantajları;

  • FIS Coin, teminatları yükseltmek ve ERC-20 token staking likiditesini yükseltmek için piyasaya sürüldüğünden dolayı yatırımcılar direk bu coin üzerinden pasif gelir elde edemezler.

Stafi (FIS) gelecekte ne olacak?

FIS Coin, Stafi ağının yerel kripto para birimidir. Bu ağda gerçekleştirilen tüm işlemlerin karşılığında teminatlar ve işlem ücretleri FIS Coin olarak ödenmektedir. DeFi protokolü ile çalışan FIS Coin bu sektörün gelişimi ve popülaritenin artması durumunda geleceği parlak görülen kripto paralardan biri. Bu makalede Stafi (FIS) nedir? sorusuna sizlerle birlikte yanıt aradık. Bu makale sadece bilgilendirici amaçla kaleme alınmıştır. Bu nedenle herhangi bir yatırım kararınıza referans gösterilemez! 

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap